ПРОФЕСОР ЕМЕРИ НАСАМАРИО КОНТЕА: Тотенхем пао на свом терену

01.01.2023. 17:14
Vila
Вила / Извор: Реутерс

Изненађујуће.

Фудбалери Астон Виле победили су као гости у Лондону тим Тотенхема у првој утакмици Премијер лиге у 2023. години.

ЧЕМЕРНА ВЕСТ ЗА НОВУ ГОДИНУ: Преминула легенда острвског фудбала

РОНАЛДО УЗМЕ СВАКОГ МИНУТА ВИШЕ ОД 43000 ДИНАРА: Ево колико дневно, на сат или на секунд добија Кристијано у Арабији

СТОЈКОВИЋ УПУТИО ПОРУКУ РОНАЛДУ: Бираним речима дочекује Португалца

Био је то претпоследњи меч 18. кола елитне енглеске лиге завршен резултатом 0:2.

Тотенхем је био фаворит уочи меча, имао је прилику да се победом врати у Топ 4, али је потпуно разочарао своје навијаче.

Након опрезног првог полувремена и тек неколико прилика и полуприлика, Контеов тим је и у првој утакмици у новој години наставио са бољком као и у претходној. Поново је, чак десети пут заредом, први примио гол у једној такмичарској утакмици.

Играо се 50. минуту Бразилац Даглас Луиз шутирао је са велике удаљености, Уго Лорис је кратко одбио лопту, први је до ње дошао Оли Воткинс вратио је до Емилијана Буендије, а Аргентинац је прецизним ударцем сместио у мрежу.

Био је то први погодак у Премијер лиги у 2023. години.

Од тог тренутка домаћи тим је кренуо још јаче ка голу гостију из Бирмингема, али је нови погодак поново пао испод северне трибине где се налазио гол Тотенхема. Поново је у једној од главних улога био Даглас Луиз, одиграо је дупли пас са капитеном Џоном Мекгином, утрчао у празан простор где га је Шкот идеално пронашао за – 0:2 у 73. минуту!

Након овог пораза Контеов тим је остао на петом месту са 30 бодова, два мање од Манчестер Јунајтеда на четвртом. Екипа Унаија Емерија је на 12. месту са 21 бодом.

У наредном колу 4. јануара Тотенхем гостује градском ривалу Кристал Паласу, док Астон Вила истог дана дочекује комшије из Вулверхемптона.