ТРАГЕДИЈА У АМСТЕРДАМУ: Тадић у ПОСЛЕДЊОЈ СЕКУНДИ остао без финала Лиге шампиона (ВИДЕО)

08.05.2019. 23:00
Dušan Tadić
Душан Тадић / Извор: Реутерс

Паклено вече.

Ајакс је доживео шокантну елиминацију од Тотенхема поразом од 3:2, у последњим секундама реванша полуфинала УЕФА Лиге шампиона. Домаће је дотукао Лукас Моура, који је хет-триком у другом делу донео Спарсима потпуни преокрет. Холандски представник је играо сјајно, имао велику предност, али је на невероватан начин испустио мегдан са Ливерпулом, у Мадриду 1. јуна. Тотенхем је прошао, укупним резултатом 4:3.

КО КАЖЕ ДА ЈЕ МЕСИ НАЈБОЉИ НА СВЕТУ? Податак који о Аргентинцу говори апсолутно супротно (ВИДЕО)

ПОЗАВИДЕО БИ МУ И КЛАРЕНС СЕДОРФ: Вајналдум ЗАЛУДЕО тандем Барсе, потез петом какав се ретко виђа (ВИДЕО)

УДАРИЛИ И НА НАЈВЕЋЕГ: Врео дочек за Месија на аеродрому, за длаку избегао ЛИНЧ Каталонаца (ВИДЕО)

Домаћи су одиграли одлично прво полувреме. Повели су на старту меча када је после корнера са десне стране који је извео Тадић небеским скоком Де Лихт закуцао лопту у мрежу Лориса. Само неколико минута касније Сон је погодио стативу, а десетак минута пре краја Зијех је дуплирао предност, опет после Душановог паса за, чинило се, мир у другом полувремену.

СНИМАК КОЈИ ЈЕ ОБИШАО СВЕТ: Заједно са Барсом, СТРАДАО је и скупоцени телевизор (ВИДЕО)

ЗВЕЗДИНА ЛЕГЕНДА САВЕТУЈЕ: Милоје, иди са Маракане!

У ПАРИЗУ ОГОРЧЕНИ НА БУФОНА: Велике промене на голу ПСЖ-а тичу се и Луке Јовића (ФОТО)

У другом делу, Тотенхем је кренуо на све или ништа. Покетино је убацио нападача Љорентеа, уместо Ванијаме што је био знак да гости крећу у тоталну офанзиву. Она им се исплатила у само четири минута када је Бразилац Лукаш Моура био двоструки стрелац. У 95. минуту бразилски репрезентативац је дао и трећи гол за пролаз у велико финале. Ајакс је имао минут да покуша да изједначи, али нису успели да створе праву прилику за гол.

На новом стадиону Атлетика "Метрополитан", имаћемо енглеско финале пошто су премијерлигаши невероватним обртима успели да уђу у завршну борбу за пехар.

БИЋЕ ВАТРЕ, ЧЕКА СЕ НОВИ ПРВАК: Све што треба да знате о финалу Лиге шампиона (ФОТО)

АЈАКС - ТОТЕНХЕМ 2:3 (2:0)

СТАДИОН: "Јохан Кројф Арена" (Амстердам)

СУДИЈА: Феликс Брих (Немачка)

СТРЕЛЦИ: Де Лихт 5, Зијех 35. - Моура у 55, 59 и 90 5.

АЈАКС: Онана, Мазрауи, Де Лихт, Блинд, Таљафико, Шене (од 61. Велтман), Ван де Бек (од 90. Магаљан), Де Јонг, Зијех, Тадић, Долберг (од 67. Синкгравен).

ТОТЕНХЕМ: Лорис, Трипије (од 81. Ламела), Алдервеирелд, Вертонген, Роуз (од 83. Дејвис), Сисоко, Ванијама (од 46. Љоренте), Али, Ериксен, Моура, Сон.

Фотографије са утакмице можете погледати овде.