ЛИГА НАЦИЈА: Србија пропустила велике прилику за победу, Турска се провукла (ВИДЕО)

14.10.2020. 19:57
Fudbalska reprezentacija Srbije
Фудбалска репрезентација Србије / Извор: Профимедиа

Орлови остали на зачељу групе.

Фудбалска репрезентација Србије ремизирала је у Истанбулу са Турском 2:2 (0:1) у четвртом колу Групе 3 Лиге Б у окиру такмичења у Лиги нација. Орлови су имали вођство од 2:0, али нису успели да остваре тријумф и поред добрих прилика које су имали. Овим ремијем Србија је остала на зачељу табеле Групе 3 са два освојена бода.

МИЛИОНСКА ЦИФРА: Партизан остаје без нападача - видите КОЛИКО је обештећење

РЕЗЕРВИСАЛИ КАРТЕ ЗА БГ: Скаути европских великана стижу на дерби да одведу велику наду Звезде

НАПУСТИО РЕАЛ И ОДМАХ ОТКРИО ЈОВИЋЕВ СТАТУС: "Послушали су Зидана за ОДЛАЗАК СРБИНА!" Тренер га не жели

Одмах је домаћин запретио већ у првом минуту преко Чалханоглуа, али је Дмитровић био на висини задатка. Испоставило се да је то било и једино што је домачин успео да уради у првом полуврмеену у којем је Србија у потпуности контролисала дешавања на терену. У 22. минут Сергеј Милинковћ-Савић донео је Орловима вођство после одличноц центаршута Михаила Ристића који је седам минута касније могао дапостигне и гол да је искористио одличну асистенцију Ђуричића. Ипак, Србија је на полувремену водила 1:0.

Србија је друго полувреме отворила шансом Миленковића у 47. минуту када је дефанзивац Фјорентине шутирао преко гола, да би два минута касније Митрович из једанаестерца повисио на 2:0 пошто је срушен Филип Ђуричић. Као да се Турска тек тад разиграла и почела да ствара шансе, а из једне такве је Чалханоглу смањи вођство Србије. Разиграли су се Турци, а Ундер је у 61. минут добро загрејао дланове Дмитровића. Могла је Србија поново до два гола предности, али је Александар Митровић погодио стативу, да би у Ундр у 70. минуту још једном испорбао Дмитровићеве рефлексе. Велика гужва сторила се у шеснаестерцу Србије шест минута касније после слободног ударца за Турску, а најбоље се снашао Туфан и успео да изједначи резултат. Последњих 10 минута меча припали су Србији пошто су прилиек пропуштали Влаховић којем је Демирел избацио лопту са гол линије, затим Милинковић-Савић чији је ударац Гунок одбрнио, а у последњим тренуцма меча је поново Влаховић имао добру шансу. Ипак, остало је нерешено иако је Србија заслужила сва три бода.

Фудбалска репрезентација Србије вечерас од 20.45 гостује у Истанбулу против Турске у четвртом колу Групе 3 Лиге Б, у оквиру такмичења у Лиги нација. Орлови су на табели Групе 3 тренутно на последњој позицији са само једним освојеним бодом у претходна три кола док домаћин Турска има бод више.

Овај меч важан је за Србију јер ће поражени вероватно испасти у нижи ранг, али је прави циљ изабраника Љубише Тумбаковића ипак финале баража против Шкотске у којем је улог пласман на Европско првенство. Орлови ће на овом мечу бити лишени помоћи Душана Тадића и Луке Миливојевића. У претходних пет мечева и Србија и Турска имају сам једну победу. Први меч игран у Београду 6. септембра завршен је резултатом 0:0. Текстуални пренос меча можете пратити испод.

90 3. минут
Влаховић је у последњим скеундама меча имао сјајну прилику, али је шутирао поред кола, а одмах затим је судија одсвирао крај меча.
90. минут
Турска остаје са играчем мање због другог жутог картона Јилмаза. Одлично је из слободног ударца шутирао Коларов , али Гунок брани.
85. минут
Још једна добра прилика за Србију, шутирао је Милинковић-Савић, али брани Гунок.
81. минут
Велика шанса за Душана Влаховића који је главом шутирао, али са гол линије је Демирел избацио лопту.
76. минут
2:2!!! После велике гужве у шеснаестерцу, најбоље се снашао Туфан и донео изједначење.
75. минут
Двострука измена у Србији. Излази Стефан Митровић, а улази Гудељ. Уместо Ђуричиа, на терен ће Душан Влаховић. Измена и у Турској, изашао је Текдемир, а ушао Јазичи.
70. минут
Ундер је покушао искоса са десне стране, оштро је шутирао, али је одлично Дмитровић одбранио.
65. минут
Одлинча прилика за Србију. Митровић је шутирао, али је статива зауставила његов покушај. Одмах у следећеме нападу је Турска имала прилику, Јилмаз је снажно шутирао са око 16 метара, али право у Дмитровића.
61. минут
Солидан напад Турске, шутирао је Ундер, али је Дмитровић сигуран.
57. минут
1:2!!! Чалханоглу смањује предност Србије, после једног дугог напада Турске.
49. минут
0:2!!! Прецизан је Александар Митровић са беле тачке. Претходно је оборен Сергеј Милинковић-Савић пошто је први дошао до лопте после продора Филипа Ћуричића.
47. минут
Одлична прилика за Србију. Никола Миленковић је био навиши у скоку после корнера који је извео Александар Коларов, али је дефанзивац Фјорентине шутирао преко гола.
46. минут
Почело је друго полувреме утакмице Турска - Србија. Измена у Србији, у свлачионици је остао Ристић, а заменио га је Филип Младеновић.

II ПОЛУВРЕМЕ

45. минут
Крај првог полувремена у Истанбулу.
39. минут
Ундер је покушао из велике удаљености, али је шутирао високо преко гола.
29. минут
Умало 2:0 за Србију. Лазовић је центрирао, Ђуричић је главо пребацио до Ристића који је потпуно сам пред голом Турске, али шутира преко гола.
27. минут
Прва измена у Турској, принудна. Изашао је Калдирим, а ушао Мераш.
22. минут
0:1!!! Србија води. После дуге акције Орлова, Михаило Ристић је центрирао, а Сергеј Милинковић-Сави одлично скочио и савладао главом Гонука.
12. минут
Без прилика на обе стране, игра се углавном између два шеснаестерца.
2. минут
Одмах опасност по гол Србије. После корнера, Чалханоглу је покушао да постигне гол, али је Дмитровић успео да одбрани тај ударац.