ЗВЕЗДА СА ДВА ГОЛА У НАДОКНАДИ ДО ПРЕОКРЕТА! Партизан капитулирао на Маракани, два пенала и гол после гледања ВАР-а пресудили црно-белима

20.04.2024. 16:33
FK Crvena zvezda
ФК Црвена звезда / Извор: МН Press

Фудбалери Црвене звезде савладали су Партизан са 3:2 на Маракани у 1. колу плеј-офа Суперлиге Србије после великог преокрета.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - ПАРТИЗАН 3:2 (1:1)

Канга 16п, Ендијаје 89, Катаи 90 9 - Баждар 11, Северина 56

Стадион: Рајко Митић, Београд.

Судија: Павле Илић.

Жути картони: Красо (Црвена звезда), Овусу, Антић (Партизан)

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА (4-1-4-1): Глазер - Мијаиловић, Драговић, Спајић, Родић (од 46. Ђига) - Стаменић - Букари, Канга (од 59. Катаи), Хванг, Иванић (од 78. Олајинка) - Ендијаје.

ПАРТИЗАН (4-2-3-1): Крунић - Стојковић (од 78. Филиповић), Ковачевић, Марковић, Антић - Овусу, Кастиљо (од 67. Стјепановић) - Северина (од 88. Natho), Захид, Гох (од 78. Калулу) - Баждар (од 67. Салдања)

Овом утакмицом Звезда је стекла великих 10 на табели, шест кола пре краја и тако малтене стигла на корак до титуле.

Већ први минут наговестио је какав ћемо сусрет гледати. У 20. секунди је Северина припретио, а само пола минута касније Самед Баждар имао изванредну прилику.

Нисмо дуго чекали ни на одговор Звезде, у трећем минуту је Ендијае шутирао. Није опадао темпо игре, гол је "висо у ваздуху", а мреже више нису мировале од 11. минута.

Тада је Самед Баждар после центаршута Стојковића главом погодио мрежу Глазера за вођство Партизана.

Само три минута касније, Иванића је у казненом срушио голман црно-белих Крунић, а судија Павле Илић је показао на белу тачку.

Одговорност је преузео Гелор Канга и матирао Крунића, коме је мало недостајало да одбрани једанаестерац.

Није опао квалитет фудбала, гелдали смо и даље прилике, попут стативе Гоха, продора и удараца Букарија, али промене до полувремена није било, те смо на паузу отишли са резултатом 1:1.

Уводни минути другог полувремена протекли су без игре, пошто је због бакљаде судија Илић прекинуо меч. Већ у 56. минуту Северина је правом "лепотицом" и изврсним ударцем донео вођство Партизану за делиријум на југу.

У наставку смо гледали и доста прекида, али и сјајан меч. Напдала је Звезда, али и Партизан.

Ендијае је у 69. минуту матирао Крунића, али је гол поништен због офсајда.

Звезда је нападала, Партизан одолевао и претио из контри, а онда је Ендијае у 90. минуту добио лопту, заградио се и "лобовао" голмана Партизана за 2:2.

Гледао се ВАР, црно-бели су траили да то буде фаул, али гол је признат.

Свега пар минута касније свиран је још један пенал за Звезду, Букари је оборен, а Катаи је погодио за 3:2 са пенала.

Крај меча - 3:2

Црвена звезда победила је Партизан са 3:2

Гол! Катаи за 3:2

Прецизан је са беле тачке Катаи

96'

Нови пенал за Звезду

Антић је срушио Букарија, нови једанаестерац за домаће.

94'

Гробари: Напустите терен

Навијачи Партизана незадовољни су што је судија признао гол Звезде, сматрајући да је Ендијае фаулирао дефанзивца црно-белих. Поручују играчима да напусте терен, али се игра наставља.

90+15

Још 15 минута

Надокнада ће се играти још 15 минута.

90'

Гол! Изједначење 2:2, Ендијае

Шериф Ендијае је прелепо боцнуо лопту и матирао голмана Крунића за поравнање резултата 2:2.

85'

Статива Звезде

Низ удараца црвено-белих, погођена је и статива, касније је промашен цео гол, али је свиран офсајд, међутим на успореном снимку не делуије да је било тако.

82'

Ритам не опада

И даље гледамо изузетно добру фудбалску представу. Звезда јури резултат и напада, али далеко од тога да се Партизан повукао, и он прети голу Звезде.

70'

Салдања у игри

Двострука промена код црно-белих. Салдања и Стјепановић у игри, ван Баждар и Кастиљо.

69'

Поништен гол Звезде

Распламсала се борба на Маракани, низале су се шансе на обе стране, а у 69. минуту Звезда стиже до поравнања преко Катаија. Крунић је одбранио ударац Ендијаеу, а онда је само пар секунди касније главом матирао голмана црно-белих. Ипак, након гледања ВАР-а уставновљено је да је Ендијае био у офсајду.

58'

Улази Катаи

Нова промена Владана Милојевића, уместо Канге ушао је Александар Катаи. Крунић је одмах након рога имао сјајну интервенцију и са гол линије сачувао мрежу црно-белих после ударца Ендијаеа.

56'

Гол! Мајсторија Северине

Северина је импресивно погодио за ново вођство Партизана. Кружила је лопта по шеснаестерцу Звезде, а онда је Захид додао ка Северини и овај прецизним ударцем матирао Глазера.

50'

Пауза због бакљаде

Пет минута трајао је прекид меча због бакљаде на трибинама.

46'

Почело друго полувреме

Након веома узбудљивог првог полувремена, пред нама је друго. Видећемо хоће ли и оно бити интересантно. Промена у Звезди, Ђига је ушао уместо Родића.

Крај првог полувремена

После 45 минута игре резултат је 1:1. Гледали смо добар фудбал, а стрелци су били Баждар за Партизан и Канга са пенала за Звезду. Последњу прилику имао је Букари у задњим секундама полувремена да донесе предност црвено-белима.

37'

Компликује Букари

Поново је Букари имао прилику да постигне гол, делује да мало компликује. Комбиновао је овде са Иванићем, намештао се на ударац и на крају шутирао поред гола.

31'

Иванић себично

Добио је лопту Иванић по левом боку, кренуо у продор, и одлучио се за шут иако је могао да дода неком од саиграча. Ни корнер из ове ситуације.

28'

Статива Гоха

У брзу контру кренули су гости, Гох је прошао по левој страни и шутирао, али је погодио само стативу.

26'

Добар ритам

Након голова темпо јесте за нијансу опао, али је и даље изузетно динамично. Почетак сусрета био је невероватног ритма, а оба тима нападају и сада.

16'

ГОЛ! Канга са пенала - 1:1.

Гелор Канга погодио је са беле такче за изједначење.

14'

Пенал за Звезду

Иванић је украо лопту дефанзивцу црно-белих. Крунић га је срушио и судија је свирао пенал.

11'

ГОЛ! Самед Баждар

После 11 минута игре Партизан води са 1:0. Аранђел Стојковић је центирао са десне стране, а Самед Баждар се поклонио главом у шеснаестерцу и донео вођство црно-белима.

9'

Мајсторски слалом Букарија

Осман Букари је протутњао кроз одбрану Партизана. Нанизао је дефанзивце црно-белих сјајним слаломом, и шутирао, али погодио помоћну стативу. Остаје 0:0, изузетно динамичан меч.

Није могло без нереда

На источној трибини стадиона "Рајко Митић" десио се инцидент. Пред почетак меча један навијач Звезде је бацио бакљу на присталице црно-белих.
Потом су Партизанови навијачи кренули ка црвено-белој трибини и међусобно су се две групе гађале петардама.

3'

Узвраћа Звезда

У трећем минуту први пут је домаћин припретио. Није Ендијае озбиљно угрозио гол Партизана, али је то била прва шанса Звезде.

1'

Партизан прети после 20 секунди

Већ у првом минуту Партизан је имао две велике шансе. Најпре Северина после 20 секунди, а онда још бољи ударац Баждара после 50 секунди.

1'

Почео је сусрет

Нађ ипак води меч

"Нађ је стигао у свлавионицу Партизана и водиће црно-беле", обавестила је новинаре портпаролка ФК Партизан Биљана Обрадовић

Нађу позлило

Алберту Нађу, који је због суспензије Игора Дуљаја требало да води Партизан у 173. вечитом дербију је позлило, те је пребачен за Ургентни центар.

Већ у среду, 24. априла на овом истом месту очекује нас још један окршај вечитих ривала, али у оквиру националног Купа Србије.

Ово је уједно и трећи вечити дерби ове сезоне, а у два досадашња окршаја црно-бели су успешнији. У првом у Хумској су славили (2:1), док су у марту ове године дошли до бода на маракани (2:2).

Како ствари тренутно на табели стоје, Звезда има седам бодова више (77) у односу на Партизан који има 70.

Црвено-бели неће имати кадровских проблема, док су црно-бели ослабљени за првог голмана Александра Јовановића.

Партизан са клупе неће водити тренер Игор Дуљај због четири жута картона, већ његов помоћник Алберт Нађ, упркос томе што се најпре успротивио томе.

Судија Павле Илић делегиран је да суди вечити дерби, што је такође изазвало доста буре у јавности.

Пренос уживо можете пратити на порталу Србија Данас.