НЕВЕРОВАТАН МЕЧ У МИНХЕНУ: Дуел више него достојан полуфинала Лиге шампиона! Виђена су четири гола, два пенала

30.04.2024. 19:54
Bajern - Real
Бајерн - Реал / Извор: Танјуг/АП Photo/Christian Бруна

Фудбалери Бајерна и Реала из Мадрида су одиграли 2:2 у Минхену у првом мечу полуфинала Лиге шампиона.

Кренуо је Бајерн јако изгледало је као да је потање момента када ће Реал капитулирати.

Ипак, једно феноменално додавање Тонија Кроса ка Винисијусу у 24. минуту је донело вођство Реалу.

До краја полувремена није виђено много шанси, али уследило је сјајних 45 минута у наставку.

ПОЛУФИНАЛЕ ЛИГЕ ШАМПИОНА

БАЈЕРН - РЕАЛ 2:2 (0:1)

Стрелци: Сане 53, Кејн 57. (п) - Винисијус 24, 83. (п)

Стадион: Алијанц арена

Судија: Клемен Турпин (Француска)

Бајерн Минхен: Нојер, Кимих, Дајер, Ким, Мазрауи, Лајмер, Горецка (од 46. Гереро), Сане, Мусијала, Гереиро, Кејн.

Реал Мадрид: Лунин, Васкез, Наћо, Ридигер, Менди, Чуамени, Крос, Валверде, Белингем, Родриго, Винисијус.

Бајерн је у наставку кренуо као и у првом делу, али овога пута су искористили шансе. Прво је Сане поравнапо скор сјајним ударцем левом ногом у 53. минуту, а затим је у 57. Васкез је направио фаул над Мусијалом за најстрожу казну.

Сигуран извођач најстроже казне је био Хари Кејн и био је то потпуни преокрет. Изгледало је као да ће Бајерн стићи до трећег гола када је Реал добио пенал.

Ким је фаулирао Родрига, а Винисујус је са беле тачке у 83. минуту изједначио резултат.

Био је то крајњи резултат феноменалног меча у Минехну.

Шта се догађало на мечу можете прочитати овде

КРАЈ Бајерн - Реал 2:2

Завршила се ова феноменална утакмица.

83'

ГОЛ! Бајерн - Реал 2:2

Винисијус је са беле тачке поравнао резултат.

82'

Пенал за Реал

Бразилац Винисијус сјајно проиграо земљака Родрига, кога је Ким срушио у шеснестерцу, а француски арбитар још једном вечерас показао на белу тачку.

72'

Бајерн опседа гол Реала

Домаћин игра феноменално. Ипак, никако да постигну и трећи гол.

67'

Кејн је био близу новог гола

Енглез је сјано шутирао, али Ридигер је успео да скрене лопту у корнер. После ударца из угла нова шанса за домаће, али остаје 2:1.

64'

Нова прилика за Реал

Винисијус је успео да дође до шансе, али много је било играча домаћих за нешто више.

62'

Сјајан продор Родрига

Одлично је сам себи створио шансу Бразилац, али је изблокиран.

57'

ГОЛ! Бајерн - Реал 2:1

Хари Кејн је рутински затресао мрежу из пенала.

56'

ПЕНАЛ ЗА БАЈЕРН

Васкез је направио фаул над Мусијалом за најстрожу казну.

53'

ГОЛ! Бајерн - Реал 1:1

Лирој Сане је левом ногом пуцао јако и Луњиј је био немоћан.

51'

Сјајна прилика за Реал

Одлично је Мануел Нојер одбранио шут Тонија Кроса искоса са леве стране са ивици шеснаестерца.

46'

Почело је друго полувреме

Један измена у редовима Бајерна. Рафаел Гереро је ушао уместо Леона Горецке.

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА - 0:1

Бајерн је био бољи, али Реал је дао гол.

45'

Родриго је слабо извео слободњак

Погодио је Кејна у живом зиду из врло солидне позиције. Само корнер за госте.

42'

Одличан шут Кејна

Чекало се два минута за извођење слободног ударца, али Енглез је шутнуо мало поред гола.

40'

Лепа прилика за Бајерн

Слободан ударац за домаће са неких 18 метара.

24'

Бајерн - Реал 0:1

Винисијус је из првог озбиљног напада гостију повео. Прелепо га је упослио Тони Крос.

12'

Ређају се прилике домаћих

Бајерн опседа гол Реала. Просто се очекује када ће пасти погодак. Овога пута је Мусијала шутирао преко гола из повољне позиције.

6'

Љунин опет сигуран

Одбранио је Украјинац шут Харија Кејна.

1'

Сјајна шанса за Бајерн

Луњин је скинуо зицер Санеу. Врло лако је могло бити 1:0 за домаће.

Све је спремно за меч у Минхену

Ево како изгледа свлачионица домаћина

Бајерн је у четвртфиналу избацио екипу Арсенала. У првом мечу у Лондону било је 2:2, да би потом у другом Бајерн у Минхену славио са минималних 1:0, и тако су прошли даље.

Са друге стране, Реал је тек после пенала избацио Манчестер сити. У Мадриду је било 3:3, да би у другом после 1:1, прешли на пенале, после којих су Мадриђани прошли.

Када је реч о међусобним сусретима, у последњих пет мечева ствари су једнаке, по две победе оба тима уз један нерешен меч.

Укупно Бајерн има 11, а Реал 12 победа уз три ремија. Гол разлика је 41:39 за Мадриђане.