ЗВЕЗДА ДОБРА, АЛИ НЕ ДОВОЉНО: Шампион Европе славио на Маракани

13.12.2023. 18:03
FK Crvena zvezda
ФК Црвена звезда / Извор: МН Press

Црвено-бели остали на једном освојеном боду.

Фудбалери Црвене звезде спустили су завесу на овосезонску европску причу поразом од Манчестер ситија 2:3 (0:1) у последњем колу групе Г Лиге шампиона. Иако је већ све било познато и пре овог меча, Сити је и са комбинаованим саставом ситгао до тријумфа у Београду.

MOZZART ДАЈЕ НАЈВЕЋЕ КВОТЕ НА СВЕТУ НА ЗВЕЗДУ И ЊУКАСЛMozzart

MOZZART ДАЈЕ НАЈВЕЋЕ КВОТЕ НА СВЕТУ НА ЗВЕЗДУ И ЊУКАСЛ

МИЛИЈАШ НАКОН РЕМИЈА СА СИТИЈЕМ: "Дечаци су показали да су будућност ЗвездеNenad MilijaÅ¡

МИЛИЈАШ НАКОН РЕМИЈА СА СИТИЈЕМ: "Дечаци су показали да су будућност Звезде

ВРАЋА СЕ!? Мурињо преузима ПремијерлигашаŽoze Murinjo

ВРАЋА СЕ!? Мурињо преузима Премијерлигаша

Без обзира што је остала без шанси за наставак такмочења, Звезда је високо изашла на Сити и отварала простор за контре гостима, али није било прилика све до 19. минута када је Хамилтон савладао Глазера из првог шута гостију. До прве шансде за Звезду се чекало до 27. минута када је Недељковић одлично пласирао лопту коју је Ортега само погледом испратио, али је она завршила мало изнад пречке. Два минута касније Нуњез је запретио, али је Глазер био опрезан, да би у 41. минуту Олајинка покушао, алои је шутирао право у Ортегу. Реванширао му се Филип у 45. минуту, али је то учинио непрецизно. Било је то све у првом полуврмену у којем није заиста било неких већих прилика.

Све је деловало много боље у других 45. минута. Сити је први запретио у 48. минуту када је Хамилтон шутирао поред гола, а затим је три минута касније Звезда у једном нападу три пута шутирала у овкир гола гостију. Прво је Ендиаје одлично реаговао на убацивање Букарија, али је Ортега рефлексно успео да одбрани, да би затим и Кангин ударац Ортега одбранио и послао лопту у корнер после које је Мијаиловић шутирао директно у голмана гостију. Уследило је десетак минута затишја и затим је Сити повео у 62. минуту. Боб је промешао Звездину одбрану и мало искоса са десне стране прецизним ударцем савладао Глазера за 2:0. У 68. минуту је Мијатовић шутирао са двадесетам метара поред гола, да би два минута касније Мијатовић погодио стативу шутирајући из прве на пас Букарија.

Ипак, у 76. минуту Звезда је успела да смањи на 2:1 голом Хванга. Корејац је прихватио лопту на неких 40 метара од гола, проследио је до Букарија који му је вратио у простор, а Хванг је прецизно шутирао и погодио мрежу. Међутим, црвено-бели нису искористили тренутак када су можда могли и нешрто више да ураде пошто је у 84. минуту Ђига скривио пенал оборивши Хамилтона, а Филипс је био сигуран са беле тачке. Није то био крај узбуђењима. Мијатовић је у 88. минуту погодио стативу, али је поомћни судија дигнализирао офсајд, да би два минута касније Звезда поново пришла на само гол заостатка. Хванг је извео корнер после којег је Катаи био најбољи у скоку и постигао гол, али било је то све што је Звезда успела да уради, пошто до краја меча није више успела да угроз игол гостију.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – МАНЧЕСТЕР СИТИ 2:3 (0:1)

СТАДИОН: Рајко Митић

ГЛЕДАЛАЦА: Око 50.000

СУДИЈА: Алијар Агајев (Азербејџан)

СТРЕЛЦИ: Хван 76, Катаи 91 - Хамилтон 19, Боб 62, Филипс 85пен

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Глазер, Ђига, Спајић (од 65. Родић), Драговић, Недељковић (од 78. Кабић), Мијаиловић, Канга (од 57. Катаи), Олајинка (од 57. Лучић), Хван, Букари, Ендијаје (од 57. Мијатовић)

МАНЧЕСТЕР СИТИ: Ортега, Рико Луис, Стонс (од 86. Аке), Аканђи, Гомес, Филипс, Матеус Нунес (од 82. Бернардо Силва), Ковачић (од 75. Сусохо), Хамилтон, Боб, Грилиш (од 46. Фоден)

90 5. минут
Крај меча у Београду.
90. минут
2:3!!! Катаи је смањио резултат. Букари је пробао, али од свега је био само корнер за Звезду, али је после њега Катаи био највиши у скоку и прецизним ударцем главом погодио мрежу гостију.
88. минут
Гужва у шеснаестерцу Ситија, после које је Мијатовић погодио стативу, а играчи Звезде тражили пенал због играња руком, док је помоћни судија сигнализирао офсајд. После провере ВАР-а ипак је остала одлука о офсајду.

Video file

84. минут
1:3!!! Поново Сити води са два гола предности. Ђига је оборио Хамилтона и судија је показао на белу тачку, а Филипс је био прецизан.
79. минут
Фоден је запретио, али је лоше шутирао са ивице шеснаестерца.
76. минут
1:2!!! Смањује Звезда резултат голом Хванга. Корејац је и прихватио лопту и одиграо до Букарија који му је вратио лопту, а овај прецизним ударцем савладао Ортегу.
70. минут
Велика шанса за Звезду, Букари је убацио лопту у средину, Мијатовић је шутирао из прве и погодио стативу.
68. минут
Покушао је Мијатовић са преко двадесет метара, али је шутирао поред гола.
65. минут
Још једна измена у Звезди, Спајић мења Родић.
62. минут
0:2!!! Дуплирао је Сити предност. Боб је после одличне соло акције промешао Звездину одбрану и прецизним ударцем савладао Глазера.
57. минут
Двострука измена у Звезди, Канга, Олајинка Ендиаје су изашли, а заменили су их Катаи, Мијатовић и Лучић.
51. минут
Одлична прилка за Ендиајеа, најбоља за Звезду, али је Ортега скоро рефлексно успео да одбрани, да би у наставку акције Канга шутирао, а Ортега избио лопту у корнер после којег је Мијаиловић шутирао право у Ортегу. Три ударца у оквир гола за непуних 60 секунди.
48. минут
Брзо је запретио Сити, Хамилтон је шутирао са 15 метара, али је лопта отишла поред гола Глазера.
46. минут
Почело је друго полувреме. Гвардиола је извршио једну измену, уместо Грилиша ушао је Фоден

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

45 1. минут
Крај првог полувремена.
45. минут
Филипс је шутирао са више од 16 метара, али је његов покушај био непрецизан.
41. минут
Олајинка је солидно шутирао, али право у Ортегу.
33. минут
Велика прилика за Нуњеза, али гола не би било ни да је Португалац био прецизнији пошто је помоћни судија подигао заставицу.
29. минут
Нуњез је оштро центрирао или шутирао, али је у сваком случају Глазер добро интервенисао.
27. минут
Прва прилика и то одлична за Звезду, Недељковић је сјајно пласирао лопту која је завршила тик изнад пречке.
19. минут
0:1!!! Повео је Манчестер сити голом Хамилтона из првог шута гостију. Добио је лопту од Нуњеза и искоса са десне стране савладао Глазера.
17. минут
И даље без прилика, највише се игра на средини терена.
6. минут
Високо је изашла Звезда, што отвара простор Ситију за контре, али још увек нема правих шанси.