АУТОГОЛ ПРЕСУДИО МАЂАРИМА: Одлична Србија славила у Будимпешти

24.03.2022. 18:26 17:13
Srbija
Србија / Извор: МН Press

Врло добра партија.

Фудбалска репрезентација Србије савладала је Мађарску (0:1) у првој од две пријатељске утакмице у мартовском термину.

Мађарска препрека за Орлове на путу до највеће квоте на свету

НЕВЕРОВАТНО: Пикси шетао Будимпештом, а онда изненада ЗАСТАО због онога што је видео! Дуго је гледао један призор (ФОТО)

ТАДИЋ О МУНДИЈАЛУ: Пикси је променио тим, желимо АТРАКТИВНЕ противнике у Катару

Веома жустро и амбициозно су кренули у меч домаћи. На самом старту су ставили до знања изабраницима Драгана Стојковића да неће бити попуштања иако је у питању пријатељски меч. Фиола је већ у четвртом минуту неспортски лактом ударио Тадића, што се нимало није допало српском капитену који је имао свашта да му каже због тог потеза.

До прве прилике се чекало осам минута када је Салај запретио главом, на његову жалост Вања Милинковић-Савић је без проблема зауставио његов покушај.

Прва дешавања пред голом домаћина збила су се три минута касније када је Костић погодио мрежу Гулашија, али је пре тога досуђен фаул Митровића.

Пријатељски меч

Мађарска – Србија 0:1 (0:1)

Стрелци: Нађ аутогол у 35.

Стадион: Пушкаш Арена

Судије: Глова, Ференц, Страка

Мађарска: Гулаши, Ботка, Ланг, Фиола, Него, Нађ, Шефер, А. Нађ, Салај, Собосалај, А. Салај

Србија: В. Милинковић-Савић, Вељковић (од 77. Рачић), Настасић (од 65. Терзић), Павловић (од 55. С.Митровић), Гудељ, Лукић (од 46. Ристић), Живковић (од 46. Радоњић), Тадић, С. Милинковић-Савић, Костић (од 46. Јовић), А. Митровић

У наредних 20-так минута права успаванка, готово да се ништа вредно пажње није дешавало на терену. Све до 35. минута и поготка за Србију. Митровић је примио лопту после корнера, распалио волеј који је стао на пречку, али на његову срећу лопта се одбила до Нађа који се спетљао и спровео је у сопствени гол. Погодак није одмах признат, пошто је уследило прегледавање снимка због евентуалног играња руком нападача Фулама. Крајња одлука је била да је гол регуларан.

Недуго затим узвратили су и Мађари. Него је био у прилици, уклизао је на лопту после шута Салаија и био за мало непрецизан.

Наша селекција је могла и до другог гола пре краја полувремена. Сергеј Милинковић-Савић је фино пласирао лопту из слободног ударца са 20 метара, међутим промашио је за длаку.

У наставку је поптуно опао темпо, па се на прву прилику чекало све до 69. минута, када је Радоњић одлично пробио по десној страни, додао до Митровића који је био повучен, али после прегледавања ВАР снимка главни арбитар је одлучио да нема пенала.

Митровић је у шанси био и у 76. минуту, али је лоше одреаговао у ситауцији један на један са Гулашијем и голман Лајпцига је зауставио његов ударац.

Највећу прилику селекција Мађарске је имала у 93. минуту. Шефер је погодио стативу, да би Собослај натрчао на одбијену лопту и послао је поред гола.

Србија следећи меч игра у уторак у Копенхагену против Данске.

Читав ток меча уживо могли сте пратити на сајту СрбијаДанас.

Крај меча. Мађарска - Србија 0:1

93. минут
Најбоља прилика за Мађарску на овом мечу. Шефер је погодио стативу, да би на одбијену лопту натрчао Собослај и послао је поред гола.

90. минут
Меч је продужен три минута.

85. минут
Одлична контра Србије. Јовић је повукао лопту, додао до Радоњића, који је шутирао са 20-так метара, био је за мало непрецизан.

80. минут
Покушао је Шалај са неких 20 метара. На срећу Вање Милинковић-Савића лопта је завршила поред гола.

77. минут
Шеста промена у нашој селекцији. Рачић мења Вељковића.

76. минут
Сјајна асистенција Тадића, ка Митровићу. Нападач Фулама је изашао сам испред Гулашија, али је голман Лајпцига изашао као победник.

73. минут
Ипак, нема ништа од пенала, чини се да је Србија оштећена у овој ситуацији.

69. минут
Невероватна прилика за Србију! Радоњић је прошао, ушао у шеснаестерац и уместо да упути ударац ка голу Гулашија, одлучио се за асистенцију ка Митровићу, који је повучен. Гледаће се поново ВАР због пенала за Србију.

65. минут
Нова измена у Србији. Алекса Терзић мења Матију Настасића.

60. минут
Селекција Србије и у другом полувремену има доминацију у поседу, домаћи тим тешко долази до шанси на овој утакмици.

55. минут
Стефан Митровић ће заиграти у преосталом делу меча, изашао је Страхиња Павловић.

51. минут
Мирнији почетак наставка, још увек без прилика.

46. минут
На старту другог полувремена трострука измена у репрезентацији Србије. Јовић, Ристић и Радоњић су на терену, излазе Живковић, Лукић и Костић.

Завршено је прво полувреме. Мађарска - Србија 0:1

45. минут
Три минута надокнаде првог дела игре.

43. минут
Уууух ово је било близу. Извео је слободан ударац Сергеј Милинковић-Савић са 20 метара, лопта је прохујала поред леве стативе.

41. минут
Велика прилика за Нега. Натурализовани Француз је реаговао у паду после шута Салајиа, ипак био је непрецизан.

38. минут
Гол је! Води Србија. Примио је лопту после корнера Митровић, шутирао волејом, лопта је погодила пречку и одбила се до Нађа који ју је спровео у гол.

35. минут
ГОЛ! Води Србија, остаје питање да ли је Митровић играо руком пре гола. ВАР ће реаговати.

31. минут
Опао је мало темпо у последњих 15. минута. Све се своди на борбу на средини терена.

25. минут
Селекција Србије има већи посед у досадашњем делу меча, али још увек без значајнијих шанси.

18. минут
Опасна ситуација пред голом домаћих. Тадић је убацио у срце шеснаестерца, тамо је до лопте стигао Павловић, шутирао је траљаво и ова прилика је отишла у неповрат.