ПАРТИЗАН ПРЕКИНУО ЦРНИ НИЗ: САЛДАЊА, Natho и Баждар срушили Младост!

12.05.2024. 15:53
Partizan -Mladost
Партизан -Младост / Извор: МН Press

Фудбалери Партизана савладали су екипу Младости из Лучана, резултатом 3:0 у 35. колу Суперлиге Србије.

Овим тријумфом, Партизан се враћа на другу позицију на табели, али већ у наредном колу их чека тежак изазов у виду гостовања на Бановом брду екипи Чукаричког. Дефанзивне бољке су и даље видљиве и пуком срећом, Младост није знала да их казни и продужи кризу "парног ваљка".

ПАРТИЗАН - МЛАДОСТ ЛУЧАНИ 3:0 (0:0)

Стадион Партизана

Судија: Предраг Јањуш

ПАРТИЗАН: Јовановић, Стојковић, Ковачевић, Саничанин, Антић, Овусу, Natho, Северина, Захид, Калулу, Салдања.

МЛАДОСТ: Самчовић, Андрић, Јоксимовић, Лековић, Варјачић, Тумбасевић, Пејовић, Ћирковић, Удовичић, Бојић, Величковић.

Сунце је обасјало стадион у Хумској пред почетак дуела, али није ту било никакве симболике. Штавише, сасвим супротно. Тмурно је било на празним трибинама које је испунило тек можда 1000, до 2000 људи, па се, као у доба пандемије могла чути комуникација на терену. А, већ после три минута и по који звиждук упућен домаћим играчима будући да су грешили у једноставним предајама.

Партизан је рано стигао до гола који је постигао Матеуш Салдања након прекида, али он је убрзо оправдано поништен због офсајда. Очекивано, црно-бели су контролисали дешавања на терену, док је Младост тек по који пут успела да пређе половину терена, али не и да угрози Александра Јовановића.

Несрећан моменат дуела догодио се у 30. минуту када су се приликом прекида Партизана сударили голман Младости Жељко Самчовић и Милан Јоксимовић. Обојица су са крвавим главама морали да напусте игру, те буду третирана од стране Хитне помоћи. На сву срећу и један и други су били свесни, а о тежини повреда сазнаћемо у скорије време, а после пет минута паузе, меч је настављен.

Није прошло много времена када смо видели добру ситуацију коју је захваљујући индивидуалним квалитетима створио Матеуш Салдања, а онда је дошло и до промене резултата. Овог пута, истините. Сигурно најлепша акција Партизана у овом плеј-офу, али једна од најбољих у читавој сезони омогућила је домаћину вођство. Прелепа комбинација Бибарса Natha, Матеуша Салдање и Алда Калулуа коју Израелац крунише голом. Он је испрва био поништен јер је асистен Калулу, чинило се, био у недозвољеној позицији. Међутим, ВАР провером утврђено је да је за неколико милиметара избегнут офсајд и Партизан је повео.

Како Младост није дошла у Хумску да изгуби, нешто другачију слику видели смо по почетку другог полувремена. Младост је извршавала блажи притисак на посленђу линију Партизана, а после сат времена игре, на прве муке стављен је Александар Јовановић када је Догнимани Силуе ухватио волеј после дуге лопте и тестирао чувара мреже домаћина. После корнера који је уследио, Јовановић тада врховима прстију спречава Јанка Тумбасевића да погоди, а затим је и Величковићев ударац зауставио најбољи играч тима из Хумске у овој сезони.

Потпуно супротан приступ демонстрирала је Младост, Величковић је још једном био јако близу изједначујућег гола тима из Лучана када се играо 70. минут. Пет минута касније, потпуно расуло у дефанзиви Партизана, превише простора имао је Варјачић на десној страни што је искористио да упосли Величковића, али опет Јовановић... Као мачка. Нападач Младости је могао хет-трик да упише до 75. минута.

Све те пропуштене прилике коштале су Младост, јер је у 85. минуту Партизан решио питање победника. Извукао се Бразилац између линија ривала, примио лопту на двадесетак метара и иако је имао саиграча на левом крилу, одлучио је да шутира и није погрешио. Још једна лепа егзекуција у режији играча Партизана за прва три бода Алберта Нађа на клупи Партизана.

У дубокој надокнади, Саша Стаменковић прави озбиљан кикс и поклања убедљиву победу Партизану пошто је Самед Баждар искористио грешку искусног голмана Младости.

90+3

КРАЈ МЕЧА!

Партизан је савладао екипу Младости из Лучана резултатом 3:0 и тако прекионио низ пораза.

90+3

3:0! ГОООЛ!!! Баждар ставља тачку на овај меч!

Невероватан кикс искусног Стаменковића. Поигравао се пошто му је стигла лопта, покушао да дрибла Баждара, овај је то осетио и брзопотезно реаговао, потом лагано послао лопту у мрежу.

85. Минут

2:0! ГОООЛ! Салдања тресе мрежу Младости

Заслужио је Бразилац гол данас, ушао је у велики број шанси, сам је креирао, један гол му је и поништен, али овог пута није било дилеме - уписоа је свој 17. погодак у сезони.

узео је лопту на двадесетак метара, направио неколико корака и онда врхунски прецизно, левицом, матирао Стаменковића.

77. Минут

Јовановић поново!!!

Пукла је одбрана Партизана по десној страни, тамо је пробио Варјачић, потпуно сам је био, имао довољно времена да се намести, упосли Величковића чији је ударац са седам-осам метара феноменално укротио Јовановић.

75. Минут

Покушај Северине!

Калулу је лако робио своје чуваре на средини, пружио пас ка Северини кроз последњу лнију гостију, а Холанђанин шутирао право у Стаменковића.

71. Минут

Велика шанса за госте из Лучана!

Црно-бели су потпуно стали, а гости прете ли прете - нову шансу креирали су Удовичић и Величковић. Феноменалан центаршут је упутио Удовичић са позиције левог крила, у срце казненог простора где је усамљен био Величковић, али врло лоше је захватио лопту главом.

64. Минут

Брани Јовановић поново!

63. Минут

Јовановић спасава Партизан!

Какве интервенције сјајног Јовановића - две у распону од само минут.

Најпре је био на месту после уарца Силуеа који је из окрета пкушао, да би након корнера и ударца главом Тумбасевића уследила још боља, спектакуларна интрвенција голмана Партизана - врховима прстију је сачувао гол.

60. Минут

Нова шанса за Партизан!

Умало да прође њего пас петом ка Салдањи. Да је био нешто слабији Бразилац би стигао до лопте пре голмана Стаменковића. Овако, искусни чувар мреже је предосетио опасност и спречио најгоре по свој тим.

53. Минут

НЕСХВАТЉИВ ПОТЕЗ САЛДАЊЕ!

Невероватну индолентност показао је Салдања сада - са пет метара је одреаговао ноншалантно па му је Стаменковић скинуо ударац.

Далеко најбоља шанса Партизана данас и несхватљиво неозбиљна реакција Бразилца.

50. Минут

Салдања у продору!

Ситуације које Салдања највише воли.

Имао је дуел "један на један" са Лековићем којег је "промешао" сјајним дриблингом као на малом фудбалу, покушао је слично и са Стаменквићем, успео и њега да предрибла, међутим отишао је у мртав угао отуда је погодио само спољни део мреже.

45+6

1:0! Крај првог полувремена!

Крај првог полувремена у Хумској. Партизан води против екипе Младости, голом Natha у 42. минуту

42. Минут

1:0! ГОООЛ!!! Партизан повео

Деловало је да је офсајд, то је и сугерисао махач међутим после ВАР провере утврђено је да је Калулу био у регуларној позицији пре паса који је примио.

Калулу је потом проиграо Natha, а овај матирао Стаменковића.

40. Минут

Добра прилика за екипу Алберта Нађа.

Калулу је заломио са леве стране у средину и шутирао, али је његов покушај отишао преко гола.

35. Минут

Коначно је настављен меч.

Ни Јоксимовић, а ни Самчовић нису могли да наставе дуел, уместо њих су ушли Стаменковић и Жунић.

Погледајте ПОНИШТЕН гол Партизана!

30. Минут

Ужасне сцене у Хумској, прекинут је меч!

Голман и дефанзивац Младости су се сударили, а одмах након контакта је виђена и крв код Јоксимовића. Обојица су остала да леже на трави, утрчала је лекарска екипа Младости, а чини се да је Самчевић прошао боље, док Јоксимовић извесно неће моћи да настави утакмицу.

24. Минут

Брани се Младост!

Опасно је било сада по госте - "живи зид" од неколико играча Младости испред голмана Санчовића блокирао је ударце Захида, па Салдање

Претходно је Санчовић парадом одбранио ударац ван казненог.

16. Минут

Покушај гостију!

Покушали су са десне стране да угрозе домаће играчи Младости, међутим центаршут са те позиције није испратио нико од нападач. Премало их је у казненом простору црно-белих.

12. Минут

Офанзива Партизана!

Наставио се притисак домаће екипе. Одличан продор Natha по левој страни, шутирао је, али одлична одбрана голмана гостујуће екипе.

6. Минут

ГОЛ ИПАК ПОНИШТЕН!

Салдања је стрелац, асистент Natho. Али, гол ипак не важи, јер се Бразилац нашао у недозвољеној позицији пошто га је Израелац проиграо "из прекида".