ВАН БАСТЕНОВ ДУХ УШАО У ТАВАМБУ: Спектакуларне МАКАЗИЦЕ љубимца гробара, а ОНДА још један гол (ВИДЕО)

04.03.2021. 19:18
Leandre Tavamba
Леандре Тавамба / Извор: Фото: printscreen/twiter/AltaawounFC

Симултанка Камерунца.

Бивши нападач Партизана Леандре Тавамба из кола у коло блиста на теренима фудбалске елите Саудијске Арабије.

ПОДРЖИ И ТИ ЈОКИЋА У ОБАРАЊУ НОВОГ РЕКОРДА: Један клик те дели од НАЈВЕЋЕГ БОНУСА на свету!

ДРАКОНСКИ: Дисциплинци ФСС казнили Ненада Лалатовића

РУСИ НЕМАЈУ МИЛОСТИ: Марко Николић сазнао казну због црвеног картона у дербију

Трка за титулу у Премијер лиги није неизвесна, али зато за пласман у Лигу шампиона јесте веома. У њој се налазе Ливерпул и Челси који играју вечерас (21.15) на Енфилду, а и једнима и другима је овај меч изузетно важан. Квота на кеца је 2,45, на двојку 2,95, на икс 3,30, а на 3 1,89. Погледајте све квоте кладионице MOZZART за Ливерпул - Челси.

Камерунац је у премијерном мечу 22. кола против Ал Батином, постигао оба поготка за Ал Тавон у ремију (2:2), али је први представљао ремек-дело нападача, коме навијачи Партизана и данас скандирају препознатљиву нумеру "Тавамба, Тавамба, ти не знаш да волим те ја".

Иначе, некадашњи вођа навале Парног ваљка стигао је већ 12 до голова у арапском свету, али ће се дуго препричавати његова мајсторија у 6. минуту.

Наиме, Леандре је у стилу "А ла Ван Бастен" ухватио "маказице" у казненом простору и ефектно донео вођство домаћину.

Када је у трећем минуту судијске надокнаде првог дела, Камерунац удвостручио предност домаћина, чинило се да гостима нема спаса. Наиме, Тавамба је у контри лепо прихватио повратну лопту и отвореним делом стопала сместио је у мрежу Ал Батина.

Упорни гости су, ипак, до краја успели да стигну до бода, у размаку од седам минута. Абреу је најпре вратио наду Ал Батину, да би Ал Шамари у 84. минуту поставио коначних 2:2.

Ипак, о мајсторији Леандреа Тавамбе дуго ће се причати...

Погледајте како изгледа Алиша Леман, фудбалерка из Швајцарске.