АПСОЛУТНО ЛУДИЛО НА ВЕМБЛИЈУ: Енглеска је шампион Европе!

31.07.2022. 21:19
Engleska
Енглеска / Извор: Реутерс

Пред 87.000 људи.

Женска репрезентација Енглеске освојила је Европско првенство у фудбалу, победом против Немачке након продужетака резултатом 2:1.

МАРКО ЈЕВТОВИЋ ЗА СД: Партизану треба подршка, емотивно и стресно сам доживео прошлу сезону

ЗАМЕНА ЗА ФИРМИНА ЈЕ ВЕЋ СПРЕМНА: Ливерпул пазари у Италији

ЛЕВАНДОВСКИ КАТЕГОРИЧАН: Не желим да ме пореде са Бенземом

Што нису успеле њихове мушке колеге годину дана раније, јесу "Лавице"

Енглеска је тријумфовала 56 година након што је њен мушки тим победио Западну Немачку у финалу Светског првенства 1966. године, што је да сада била једина велика титула за Енглеску у мушкој и женској сениорској конкуренцији.

Енглескиње су прве стигле до предности, Тони је погодила у 62. минуту. Ипак, Немице су успеле у 79. минуту да изборе продужетак, Магул је била стрелац.

Тренутак одлуке се десио у 110. минуту, а постигла га је нападачица Ситија Клои Кели. Велика пометња је била у шеснаестерцу Немачке након корнера, а најспретнија је била Кели која је постигла гол вредан титуле шампиона Старог конитнента.

БОНУС ВИДЕО: Погледајте како је Немања Гудељ изашао на бину и засвирао са музичарима