ВЛАХОВИЋ ПЛАКАО ИЗ ОЧАЈА: Алегри га хвалио на сва уста, а Јуве се бламирао (ВИДЕО)

07.05.2022. 10:19
Dušan Vlahović
Душан Влаховић / Извор: Фото: Twitter Printscreen/TM

Криза.

Како је Јувентус претворио победу у пораз у Ђенови могао би роман да се напише. Стара дама се још једном избламирала ове сезоне и на "Луиђи Ферарису" изгубила од дављеника са 2:1 иако је имал вођство и све у својим рукама.

ДА ЛИ ЋЕ ТАДИЋ ПОЈАЧАТИ МАНЧЕСТЕР: Тен Хаг открио детаље уговора са Ђаволима

САГА ЈЕ ГОТОВА: Роман Абрамович ПРОДАО Челси, ово је нови газда Плаваца (ФОТО)

ДЗЈУБА У ЗВЕЗДИ? Саво Милошевић открио зашто не би волео да Рус дође у Србију

Пораз је најтеже пао Душану Влаховићу који је замењен у 74 минуту. Српски репрезентартивац је из очаја заплакао на клупи што су забележиле бројне ТВ камере.

Српски нападач уписао је 18 наступа за Јувентус, постигао је седам и наместио два поготка, али у последње време му никако не иде.

Влаховић је од марта постигао само три поготка, а последњи је постигао још 16. априла. Против Ђенове је играо 74 минута, а успео је само једном да шутира у оквир гола Сиригуа. Чак ни то није било превише опасно, па се јасно видело разочарање на лицу нападача.

Тренер Масимилијано Алегри чији дефанзивни стил игре никако не одговара Влаховићу, често је по доласку у Торину критиковао српског нападача упркос головима. Међутим, после пораза у Ђенови на сва уста је хвалио Душана. Благо речено био је одушевљен.

- Ово је била једна од најбољих Влаховићевих утакмица у техничком погледу. Заиста сам задовољан због начина на који је технички владао игром. Говорио сам то и раније, али сам стално био нападан као да покушавам да га упропастим. Он није играо много утакмица у Серији А и морамо да пронађемо прави баланс за њега. Можда није био свестан да је одиграо добру утакмицу (кад је изашао), и мислим да ћемо у наредној сезони видети његов дефинитивна напредак у динамици његових перфморманси. Мора да схвати да није одиграо лошу утакмицу ако није постигао гол - поручио је алегри и охрабрио нашег нападача