ЖЕСТОКА РЕАКЦИЈА: После дебакла против Мађара, Делфини РАЗБИЛИ Словенце

02.09.2022. 13:02
Vaterpolo reprezentacija Srbije, Dejan Savić
Ватерполо репрезентација Србије, Дејан Савић / Извор: МН Press

У осмини финала против Француске.

Најбољи српски ватерполисти завршили су групну фазу такмичења на Евроспком првенству у Сплиту убедљивом победом против селекције Словеније. После дебакла против Мађарске (7:16) изабраници селектора Дејана Савића су показали жестоку реакцију, заиграли далеко боље  и савладали Словенце са 17:6 (5:2, 2:3, 6:1, 4:0).

ТЕЖАК ПУТ ЗА ОРЛОВЕ: Познат ривал Србије у осмини финала Светског првенства

Јуниорке Србије у полуфиналу Европског првенства

СКАНДАЛ: Пливач признао да је КОРИСТИО КАНАБИС!

Репрезентација Србије заузела је друго место у групи "Д" и ривал у осмини финала биће јој највероватније селекција Француске.

Иако је селектор Савић одлучио да на овом мечу одмори Душана Мандића и Саву Ранђеловића, Делфини су одлично кренули, посебно у нападу и прву четвртину решили у своју корист са 5:2. У другом делу игре дошло је до пада концентрације, прегршт грешака и брзоплетости што су Словенци искористи да смање заостатак на 7:5.

Заиграо је српски тим много боље на старту другог полувремена. Разиграо се Виктор Рашовић, побољшала се реализација са играчем више, а одбрана је коначно била гранитна. Делфини су доминирали у свим сегемнтима игре и после три четвртине имали огромну предност - 13:6.

И у последној деоници најбољи српски ватерполисти држали су виском ритам, наставили са жестоком игром у одбрани и заслужено стигли до убедљивог тријумфа 17:6.

Репрезентација Србије заузела је друго место у групи "Д" и ривал у осмини финала биће јој селекција Француске. Тај меч биће одигран у недељу 4. сепетембра.

БОНУС ВИДЕО: Погледајте заводљиви плес смерне српске тенисерке Нине Стојановић