ЗВЕЗДА ГАЗИ НА ПРИПРЕМАМА: Пукла ПЕТАРДА, Фалћинели експресно ПРЕГАЗИО Македонце (ВИДЕО)

28.01.2021. 16:50
FK Crvena zvezda
ФК Црвена звезда / Извор: Фото: Printscreen/Youtoube/FK Црвена звезда

Црвено-бели забележили и трећу победу у Турској.

Фудбалери Црвене звезде уписали су у Турској и трећу победу у пријатељским мечевима. После Сласка (4:0) и руског премијерлигаша УФЕ (1:0), савладан је и македонски члан елите Академија Пандев резултатом 5:0 (1:0).

Меридиан Спорт лансирао иОС апликацију - преузми је већ данас!

У ПАКЛЕНОЈ ГРУПИ: Србија у квалификацијама за ЕП против Француске, Северне Македоније…

СРПСКИ ФУТСАЛЕРИ ПОЧИЊУ КВАЛИФИКАЦИЈЕ ЗА ЕП: Из Румуније ка Холандији!

Лидер Манчестер Сити Тотенхему бежи осам, а Ливерпулу седам бодова, па би за пораженог из вечерашњег (21.00) дербија Тотенхем – Ливерпул могло да се каже да испада из шампионске трке. Осим што је гост, Ливерпул је у ужасној форми, и без победе у Премијер лиги је већ пет кола. Квота на Тотенхем је 3,10, на икс 3,35, а на Ливерпул 2,30. Погледајте све квоте кладионице MOZZART за Тотенхем – Ливерпул.

За разлику од претходна два сусрета, Дејан Станковић је у потпуности променио састав, у стартној једанаесторици остали су само Гаврић и Николић. И поред тога, резервисти су показали велику агресивност у првом полувремену, али су упркос константној иницијативи, изостале изразите прилике.

Звезда је нападала, али без конкретних шанси, међутим, тренер Станковић може да буде задовољан борбеношћу "резервиста".

Први шут ка голману Македонаца упутио је Павков у 34. минуту, али је био веома непрецизан и лопта је отишла далеко од гола. Већ у следећем нападу запретила је Академија Пандев, преко Велиновског који је добро шутирао, па је Поповић морао да интервенише.

Бољу игру из првог дела, Звезда је крунисала у 41. минуту, када су сјајну акцију извели Крстовић и Николић, капитен је додао шпицу црвено-белих, а Милан Павков финтом се ослободио чувара и пронашао пут до мреже - 1:0.

Недуго после вођства, могао је Крстовић да се упише у стрелце, нашао се пред голом Академије Пандев, али је одбрана македонског тима изблокирала његов шут.

Тренер Станковић послао је у другом полувремену комплетну прву поставу на терен. Уласком стандардних првотимаца, ствари су "дошле на своје место". Осетила се много већа живост у игри, агресивност из сваког напада, па је већ у 54. минуту Звезда дуплирала предност.

Капитен Николић се одлучио на ударац са завидне удаљености и прецизним шутем по земљи погодио доњи десни угао голмана Академије Пандев.

Ређале су се прилике за Звезду, да би до трећег гола, српски шампион првак стигао у 71. минуту, а мрежу је затресао Мирко Иванић.

Била је то акција у три потеза, уједно и најлепша на утакмици, Иванић је послао дугу лопту на бок Гајићу, уследила је повратна бившем играчу БАТЕ Борисова, који је из прве опалио по њој и донео тиму са Маракане убедљивих 3:0!

До краја сусрета, Црвена звезда је постигла још два гола преко Фалћинелија, који је крочио на терен уместо Павкова, а затим и он успео да двапут буде стрелац.

Наиме, Иванић је добро у шеснаестерцу нашао Италијана, покушао је Дијего петом, голман кратко интервенисао да би из другог покушаја нападач клуба из Љутице Богдана за кратко време проведено у игри уписао нови погодак на конту.

У другој ситуацији, на истеку 88. минута, Канга је одузео лопту играчу Академије Пандев, несебично упослио Фалћинелија као на тацни, а овај затресао незаштићену мрежу.

Наредну и, уједно, најјачу проверу, црвено-бели ће имати 31. јануара, када се састају са украјинским шампионом Шахтјором.

Црвена звезда – Академија Пандев 5:0 (1:0)

Стрелци: Павков 41, Николић 52, Иванић 70, Фалћинели 83. и 88.