Звезда је имала Наполи, а Партизан НАЈМОЋНИЈИ РЕАЛ! А, онда је дошао кошаркаш Жигић и размонтирао Тариба Веста (ВИДЕО)

22.09.2018. 18:45
Nikola Žigić i fudbaleri Real Madrida iz sezone 2003/2004
Никола Жигић и фудбалери Реал Мадрида из сезоне 2003/2004 / Извор: МН Press

Слична атмосфера уочи дербија, али из супротних углова, виђена је пре 15 година.

„Пет комада, пет комада, то је наша нада“. Овом поруком навијачи Црвене звезде испратили су фубалере првака Србије на 158. вечити дерби после утакмице Лиге шампиона и ремија са Наполијем (0:0).

МАГНЕТ ЗА ЛЕПОТИЦЕ: Лидија Вукићевић је била секс бомба, а друга супруга Звездине легенде мами уздахе где год се појави (ФОТО)

ТЕТОВАЖЕ, ДЕКОЛТЕ И ЗАНОСНИ ПОГЛЕД: Радоњићева мама је права бомба (ФОТО)

Истина је да су у овом тренутку црвено-бели на папиру ближи у окршају најљућих ривала, али је и чињеница да у „мечу над мечом“ српског фудбала никад нема фаворита. Савршени пример за изнету констатацију је 121. дерби одигран осмог новембра 2003. године, под врло сличним околностима. Само неколико дана раније Партизан је, као у уторак Звезда са Наполијем, одиграо нерешено у Лиги шампиона и то са мадридским Реалом 0:0. „Галактикоси“ су тада имали најбољи тим на планети по именима. Какве су то зверке биле: Икер Касиљас, Роберто Карлос, Дејвид Бекам, Зинедин Зидан, Луис Фиго, Раул Гонзалес, „прави“ Роналдо... Мајко моја!

ЗГРАБИЛА ГА И НЕ ПУШТА: Бивши кошаркаш ПАРТИЗАНА у вези са контроверзном ФОЛК звездом, која има посебан захтев за њега!

И против таквог Реала Партизан је, предвођен са клупе Лотаром Матеусом, одиграо савршену утакмицу и био близу победе. И данас, 15 година касније се препричава митски промашај Саше Илића, који је могао да донесе научнофантастични резултат. На крају је било „само“ 0:0.

ПАРТИЗАН: Пантић, Савић, Малбаша (од 19. минута Рзаса), Вест, Бајић, Дуљај, Нађ (од 65. минута Друловић), Илић, Ђорђевић, Илиев, Делибашић (од 46. минута Стојаноски).

РЕАЛ: Касиљас, Салгадо, Роберто Карлос (од 11. минута Гути), Елгера, Павон, Бекам, Зидан, Фиго, Раул Браво, Роналдо, Раул.

А, онда је дошао на ред окршај са Црвеном звездом. Црвено-бели су били домаћини, одгледали су пажљиво дуел комшија против „краљевског клуба“, а искусни тренерски вук Славољуб Муслин је припремио клопку за Партизанове мајсторе. Саша Илић, Ивица Илиев и Љубинко Друловић нису се видели у Љутице Богдана. Овај дерби остаће упамћен по томе што је на главну позорницу крочио Никола Жигић. Џин из Криваје је са два гола био апсолутрни херој дербија, потпуно надигравши чувеног штопера Партизана Тариба Веста. Остаће упамћена Жигићева радост по постизању гола и чувено шутирање слободног бацања, као одговор на шале из Хумске да их он подсећа на кошаркаша.

ЊУ РЕТКО ВИЂАТЕ: Илду знате, а ОВО је Шабанова старија ћерка која је удата за легенду Партизана (ФОТО)

Поред Жигића у стрелце се уписао и Марко Перовић, па је Звезда уписала једну од убедљивијих дерби победа у новијој историји, 3:0. После меча фудбалери Партизана су причали да су потценили ривала, да су мислима још били на утакмици са Реалом, да их је Звезда изненадила...

Стадион: Црвене звезде. Гледалаца: 50.000. Судија: Пановић (Суботица). Стрелци: Жигић у 11. и 62. и Перовић у 37. минуту за Црвену звезду. Жути картони: Младеновић, Жигић, Ђорђић, М. Дудић (Звезда), Стојаноски, Бајић, Ђорђевић и Дуљај (Партизан).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Дишљенковић, Марковић (Ђорђевић), М. Дудић, Видић, Витакић, Шарац, Младеновић, Кривокапић, Перовић (И. Дудић), Жигић, Ђорђић.

ПАРТИЗАН: Пантић, Ђорђевић (Чакар), Савић, Стојаноски (Радончић), Вест, Бајић, Малбаша, Дуљај, Илић, Друловић (Радовић), Илиев.

Да ли ће се Зоран Мирковић и Владан Милојевић присетити 2003. године у припреми утакмице? Мирковић да охрабри своје играче у ситуацији када су аутсајдери, Милојевић да подсети своје асове шта би могло да им се догоди уколико препотентно кроче на терен у Хумској. Паметни се, кажу, уче на туђим примерима...

НЕВЕРОВАТНО! Фудбалер Звезде добио два детета у једном дану, али са РАЗЛИЧИТИМ женама! (ВИДЕО)

Све најновије спортске вести можете да прочитате ОВДЕ.