ЗВЕЗДО, ПАЗИ СЕ: Ибра се ВРАТИО и са два гола послао ОЗБИЉНУ поруку Станковићу (ВИДЕО)

18.01.2021. 22:42
FK Milan
ФК Милан / Извор: Реутерс

Росонери чувају лидерску позицију Серије "А".

Фудбалери Милана победили су Карљари на Сардинији резултатом 2:0, у последњем мечу 18. кола Серије "А" и задржали прво место на табели.

ПОТПУНО НЕОЧЕКИВАНО: Звезду напушта талентовани фудбалер, стиже ПОЛА МИЛИОНА евра

"КАД СЕ СЕТИМ ПРЕ ТРИ ГОДИНЕ"...: Звездин фудбалер ОТКРИО чиме се највише РАДУЈЕ!

ПРЕОКРЕТ: Не жели да ИДЕ са Маракане!

Какав "камбек" Златана Ибрахимовића. Швеђанин који се повредио 19. децембра, после месец дана, вратио се у тим седмоструког првака Европе и показао колико је важан за Пиолијев тим.

Росонери су повели већ у 6. минуту. Ликојанис је неопрезно оборио Ибрахимовића у шеснаестерцу, а повратник у састав Милана није пропустио прилику са "беле тачке". Златан је послао голмана у једну, а лопту у другу страну, за вођство гостију 1:0.

До краја полувремена, могао је противник Звезде у шеснаестини финала Лиге Европе да постигне још један гол. Сјајну прилику у 37. минуту пропустио је Калабрија, његов ударац завршио је на стативи.

До другог поготка, Росонери су дошли поново преко Ибрахимовића, али и захваљујући ВАР-у. Наиме, код напада Милана у 52. минуту, Швеђанин је на ивици шеснаестерца прихватио сјајно убачену лопту, опалио из прве и погодио из сумњиве ситуације.

Помоћни судија сигнализирао је офсајд, ма је морала видео технологија да реагује. Из собе за ВАР стигла је потврда да се Ибрахимовићев гол признаје, па је Каљари други пут на мечу крену са центра.

Велику шансу да упише хет-трик у првој утакмици, после дугог одсуства због повреде, Ибрахимовић је имао у 66. минуту. Изашао је "један на један" са голманом Крањом, који га је прочитао и пантерском реакцијом сачувао мрежу.

Наставио је Милан са десеторицом од 76. минута, пошто је Салемакерс зарадио други жути картон и морао у свлачионицу. Каљари је након тога, кренуо нешто ангажованије, па је у финишу меча Кери покушао ударцем главом, али је његову намеру прозрео Донарума и сјајном парадом остао несавладан.

Још боља прилика указала се Луки Кепителију у 85. минуту, који је испратио центаршут из слободног ударца, а затим послао лопту главом тик поред стативе.

Росонери су наставили поход ка титули и послали нову упозоравајућу поруку Црвеној звезди, која ће 18. фебруара на Маракани морати да пружи више од максимума, како би приредила сензацију и у два меча елиминисала клуб са Сан Сира.

Погледајте како изгледа Викторија Михајловић, ћерка Синише Михајловића.