РЕЗУЛТАТ ПО МЕРИ ОРЛОВА: Бразил голом Каземира сломио Швајцарце и прошао у осмину финала

28.11.2022. 18:53
Kazemiro
Каземиро / Извор: Реутерс

Минималан тријумф.

Фудбалери Бразила савладали су Швајцарску (1:0) у мечу другог кола групе Г Светског првенства у Катару.

МИТРОВИЋЕВА СУПРУГА ДАЛА ПОДРШКУ АЛЕКСАНДРУ: Ово говори више од хиљаду речи (ВИДЕО)

ЗАШТО НИСУ УШЛИ ВЛАХОВИЋ И ЈОВИЋ? Пикси одговорио на горуће питање

НОВИ ВЕЛИКИ ПРОБЛЕМ: Стрелац ”Орлова” објавио да је ПОВРЕЂЕН!

Кариоке су на овом дуелу као и против Србије тек у другом полувремену успели да запрете озбиљније противнику. У првих 45 минута, једино је прилика Винисијуса била вредна помена, али се истакао голман Швајцарске Јан Зомер.

СВЕТСКО ПРВЕНСТВО, 2. КОЛО, ГРУПА Г

Бразил - Швајцарска 1:0 (0:0)

Стрелци: Каземиро 83. минут

Стадион: 974

Судија: Иван Арсидес Бартон Сиснерос (Салвадор)

БРАЗИЛ (4-2-3-1): Алисон - Милитао, Маркињос, Тијаго Силва, Алекс Сандро - Фред (од 59. Гимараис), Каземиро - Рафиња (од 73. Антони), Пакета (од 46. Родриго), Винисијус - Ришарлисон (од 73. Жезус).

ШВАЈЦАРСКА (4-3-3): Зомер - Видмер, Аканџи, Елведи, Родригез - Соу (од 75. Ебишер), Џака, Фројлер - Ридер (од 59. Штефен), Емболо (од 76. Сеферовић), Варгас (од 59. Фернандес)

У наставку нешто одлучнија игра тима селектора Титеа, 64. минут се играо када се затресла мрежа европске екипе. Винисијус је сјајно умакао одбрани и лагано решио ситуацију један на један са Зомером. Но, јавио се ВАР и констатовано је да је Ришарлисон средином акције био у офсајду и гол је поништен.

Извршено је неколико измена и Бразил је кренуо још одлучније ка голу противника, а бункер је пробијен у 83. минуту, Каземиро је на пас Родрига распалио волеј ударцем и донео Бразилцима нокаут фазу.

Кариоке у наредној рунди играју против Камеруна у петак од 20 часова када се игра и меч Србије и Швајцарске.

НЕ ПРОПУСТИТЕ! Све вести о Мундијалу у Катару прочитајте ОВДЕ.