ЕНГЛЕЗИ ОПРАВДАЛИ УЛОГУ ФАВОРИТА: Сломили Иранце у првом делу! Повреда голмана засенила фудбал (ВИДЕО)

21.11.2022. 16:13
Engleska - Iran
Енглеска - Иран / Извор: Реутерс

Први меч у Групи Б.

Фудбалери Енглеске су рутински са 6:2 (3:0) савладали Иран у првом мечу Групе Б на Мундијалу у Катару.

ПОГЛЕД ГОВОРИ ВИШЕ ОД РЕЧИ: Mozzart помогао да комуникатор малој Валентини промени живот

Роналдо у предвечерје Мундијала поново сипа ватру: Ја се питам кад ћу да проговорим

ФИФА ПРЕСЕКЛА: Шест репрезентација неће носити спорне траке

ТРАГЕДИЈА ЗА ШВАЈЦАРЦЕ ДОК ЧЕКАЈУ ПРВИ МЕЧ НА МУНДИЈАЛУ: Самоубиство скоком са ОСМОГ спрата

Утакмицу је наравно поред голова обележио и судар двојице фудбалера Ирана у 10. минуту. Голман Алиреза Беиранванд доживео је повреду носа, након судара са саиграчем Хосеинијем у казненом простору. Прво је тражио да остане у игри, али је убрзо морао да изађе, јер је очигледно добио потерс мозга.

Енглеска је повела у 35. минуту голом Џуда Белингема после центрашута Лука Шоа. То је условно то време, јер је пауза била дугачка код чповреде голмана, па је на крају и први део продужен 14 минута.

Повисили су на 2:0 у 43. минуту Букајо Сака је постигао ефектан гол после корнера за Горди Албион

За крај полувремена капитен енглеске репрезентације Хари Кејн савршено је пронашао Рахима Стерлинга у контри Енглеза и он је без много проблема погодио за 3:0 када је започела надокнада.

Тада је већ све било готово што се тиче победника. Сака је свој други гол постигао у 62, а само три минута касније су Иранци преко Мехди Таремија постигли гол. Повисио је Маркус Рашфорд на 5:1 у 71, а гол је постигао и Џек Грилиш у 90. и тако су се "подгрејале" наде Енглеза да би могли да остваре неки добар резултат на Мундијалу.

Ипак, ту није био крај. у 11. минуту надоканде је досуђен пенал за Иран. Мехди Тареми је дошао до другог гола и то је било за коначних 6:2.