ТОТАЛНА ЛУДНИЦА У ГРУПИ Х: Србија сазнала потенцијалног противника у осмини финала

02.12.2022. 18:03
Koreja
Кореја / Извор: Реутерс

Драма.

Фудбалска репрезентација Јужне Кореје пласирала се у осмину финала Светског првенства после победе над Португалијом (2:1). У другом дуелу ове групе Уругвај је савладао Гану (2:0), али узалуд.

ИСПЛИВАЛО ПРЕД ОДЛУЧУЈУЋИ МЕЧ ГРУПЕ: Туча репрезентативаца после дуела с Африканцима једва спречена - голман и ВЕДЕТА тима не причају!

ПОМЕНУО ГА ЈЕ У ПРЕНОСУ И ДОБИО ОТКАЗ НА ПОЛУВРЕМЕНУ: Коментатор остао без посла, нису му дозволили да заврши меч

РУЖНО ЈЕ, АЛИ РАДУЈЕМО СЕ ТУЂОЈ НЕСРЕЋИ: Швајцарска без НАЈБОЉЕГ на Србију

Да даље оду Корејци пресудила је гол разлика, азијска селекција је имала два гола више од Уругваја иако су имали исти биланс голова - 0.

Уругвајци су пред дуел са Ганом имали императив победе против старих ривала и епилог је био исти. Као и пре 12 година када су се састали у четвртфиналу и пролаза Уругвајаца после пенала.

Као и тада и овога пута је досуђен пенал за Гану, а улогу Асамое Ђана преузео је Андре Ају. Капитен Црних звезда је очајно извео једанаестерац у 21. минуту и Роше му је лагано одбранио шут. Казна је стигла после само пет минута. Де Араскета је натрчао на одбијену лопту после шута Суареза и главом погодио празну мрежу. Исти играч је у 32. минуту дуплирао вођство своје екипе.

У наставку су Гањани били бољи ривал, Кудус је неколико пута запретио... Уругвај је био миран све до 91. минута када је стигла лоша вест са другог меча. Хванг Хи-Чан је донео предност Корејцима и у том тренутку Уругвај је јурио још један погодак, али до њега нису дошли и даље иде Јужна Кореја.

Португалци су изашли са комбинованим тимом, повели су голом Хорте, али Ким Јонг Гвон изједначио пре него што је поменути Хванг Хи-Чан постигао други погодак и донео велику радост својој нацији.

Крајњи биланс ове групе јесте да је Португалија прва, Јужна Кореја друга, Гана и Уругвај су завршили такмичење. Селекција Србије би у случају тријумфа против Швајцарске имала Португалију за противника, док би Бразил ишао на Јужну Кореју.

НЕ ПРОПУСТИТЕ! Све вести о Мундијалу у Катару прочитајте ОВДЕ.