КЕЈН ТРАГИЧАР КАКАВ СЕ НЕ ПАМТИ: Француска је у ПОЛУФИНАЛУ!

10.12.2022. 22:04
Hari Kejn
Хари Кејн / Извор: Реутерс

Заказан судар са Мароком.

Фудбалска репрезентација Француске савладала је селекцију Енглеске, резултатом 2:1, у четвртфиналу Светског првенства у Катару и тако се други пут узастопно обезбедили полуфинале Мундијала.

ГРУБ И АГРЕСИВАН: Роналдо ПОБЕСНЕО на навијача након пораза од Марока (ВИДЕО) Француске

ГРУБ И АГРЕСИВАН: Роналдо ПОБЕСНЕО на навијача након пораза од Марока (ВИДЕО)

МАРОКО ЈЕ НЕУНИШТИВ: Пао и Португал! Бајка се наставља у полуфиналу

”ПСИХИЧКИ САМ УНИШТЕН”: Нејмар се огласио након елиминације са Мундијала!

Актуелни шампиони света су одлучније ушли у утакмицу на стадиону "Ал Бајт" у Ал Кору. Били су опасни у неколико наврата преко Мбапеа, Рабијоа, Жируа и Гризмана, а почетна иницијатива им се исплатила већ у 17. минуту.

Акцију је покренуо Мбапе, комбиновао са Дембелеом, овај упослио Гризмана, који је одложио лопту за Чуаменија. Уследио је фантастичан ударац из колена и ефектан погодак француског везисте са неких 25 метара, за 1:0.

Након тога су проиграли Енглези, господарили су тереном неких 15-ак минута, Кејн је бацао на муке Упамекана, било је пар паничних реакција Француза пред својим голом, али су некако успели да га одбране.

Кејн је у 28. минуту упутио прави "пројектил" са дистанце, али је његов саиграч из Тотенхема Лорис одлично интервенисао.

У финишу првог дела је Француска успела да успостави конролу, да обори ритам и да на одмор оде са предношћу.

Екипа Герета Саутгејта је наставила фуриозно да атакује, у 52. минуту је Сака прошао поред Чуаменија, овај га је срушио у казненом простору, а бразилски судија Сампајо без размишљања показао на белу тачку.

Одговорност је преузео Хари Кејн и матирао Лориса, за 1:1 у 54. минуту. Тим поготком се Кејн изједначио са Вејном Рунијем на вечној листи најбољих стрелаца у историји репрезентације Енглеске.

Само минут касније је Француска могла да врати предност. Рабио је искористио кикс Енглеза, његов ударац је одбранио Пикфорд.

Енглеску су у 70. минуту центиментри делили од преокрета. Хендерсон је извео прекид, Мегвајер надскочио ривале, а лопта је након његовог покушаја главом окрзнула стативу и завршила у гол-ауту.

Пробудили су се потом Французи и у 77. минуту створили колосалну шансу. Дембеле је упослио Жируа, а њему је чист зицер скинуо Пикфорд и избацио лопту у корнер.

После тог корнера се покренула акција Француске, Гризман је идеално центрирао, а Жиру се исправио и маестралним удацем главом затресао мрежу, за 2:1 у 78. минуту.

У 80. минуту нови пенал за Енглеску. Тео Ернандез је оборио Маунта, а судија је након ВАР провере показао на белу тачку.

Поново је тукао Кејн и у 84. минуту послао лопту небу под облаке. Очајан пенал за капитена.

Француска је спремно дочекала овај поклон Кејна, зналачки привела утакмицу крају и заказала окршај против Марока.

НЕ ПРОПУСТИТЕ! Све вести о Мундијалу у Катару прочитајте ОВДЕ.