МБАПЕ И ЖИРУ РЕКОРДИМА КРЧЕ ПУТ КА ОДБРАНИ ТРОНА: Пољска поклекла пред шампионом света

04.12.2022. 17:57
Francuzi
Французи / Извор: Профимедиа

Стабилна екипа.

Актуелни шампион света у фудбалу, селекција Француске, савладала је Пољску са 3:1 у осмини финала Мундијала у Катару и тако наставила свој поход ка одбрани титуле.

МНОГИМА СЕ НИЈЕ СВИДЕЛО ШТО ЈЕ МИТРОВИЋ ОВО УРАДИО: Огласила се његова супруга - дала му пуну подршку (ФОТО)

ОРЛОВИ СТИГЛИ У БЕОГРАД: Ево ко се од фудбалера није вратио са репрезентацијом

Бољи су били изабраници Дидијеа Дешама, који су од старта деловали одлучно, али нису успели тек тако да пробију бедем Пољака, чији гол је добро чувао Војћех Шчешни.

Средином првог полувремена, Пољаци су добили на самопоуздању, после једне сјајне прилике, када је Уго Љорис уз доста среће, али и умећа сачувао свој гол, те су то били моменти игре када Пољска жели гол и када отвара простор Французима за контру.

Петлови су повели тек у сам смирај полувремена, а стрелац у 44. минуту је био Оливије Жиру, који је тим поготком постао најбољи стрелац у историји своје репрезентације. То је био његов 52. у дресу Триколора, чиме је престигао Тијерија Анрија.

Слична ситуација виђена је и у другом полувремену, Пољској је требао гол, али нису кренули свим силама ка њему. Није било претерано опасно пред голом Лориса, а из једног контранапада Килијан Мбапе је повисио на 2:0.

Исти играч донео је 3:0 у 90. минуту. Био је то његов девети гол на светским првенствима, те је тако постао једини фудбалер у историји који је постигао макар осам пре свог 24. рођендана.

Коначних 3:1 поставио је са беле тачке Роберт Левандовски у последњим секундама меча. Он је најпре промашио једанаестерац, али се голман Лорис кретао по гол линији, и изашао ван ње, те се казнени ударац погодио.

Французи су прошли у четвртфинале, у ком ће играти са бољим из дуела Енглеска - Сенегал.