МУНДИЈАЛ, ДАН 15: Енглези ЗАКАЗАЛИ дерби са Француском!

03.12.2022. 23:14 17:13
Engleska
Енглеска / Извор: Реутерс

Ко ће изборити пласман у четвртфинале?

У суботу, 4. децембра на програму је други дан нокаут фазе Мундијала у Катару. Играће се две утакмице у којима ће снаге одмерити Француска и Пољска, односно Енглеска и Сенегал, два тима из ових парова ће победом обезбедити оласман у четврфинале, а то су већ урадили Аргентина и Холандија.

НЕМЦИ ОБЈАВИЛИ ДОКАЗЕ: Србија дефинитивно ОШТЕЋЕНА ЗА ПЕНАЛ (ВИДЕО)

КРАТКО И ЈАСНО: Огласио се и Душан Влаховић!

СКАНДАЛ: Енглези назвали Србе фашистима и расистима!

21:52 Фудбалери Енглеске савладали су Сенегал резултатом 3:0 и тако прошли у четвртфинале Светског првенства. Тамо ће их чекати Француска (10. децембра), која је раније у току дана победила Пољску резултатом 3:1.

21:15 Сака на асистенцију Фодена доноси 3:0 и чини се да је то крај надања за Сенегалце.

20:48 У трећем минуту надокнаде првог полувремена Хари Кејн доноси 2:0 Енглезима. То је крајњи резултат првог полувремена.

20:38 Енглеска је повела 1:0 поготком Хендерсона. Храбро се држао Сенегал, али су ипак примили гол.

20:00 Почео је меч Енглеске и Сенегала.

17:57 Крај меча. Француска је четвртфиналиста Светског првенства, побеђена је Пољска 3:1 и наставља се сан "галских петлова" о одбрани круне.

17:56 Левандовски смањује са поновљеног пенала. За 3:1.

17:47 Брутални Мбапе доноси 3:0 и крај је надама Пољака.

17:35 Килијан Мбапе дуплира предност Петлова који сада имају лепу предност (2:0)

16:50 Завршено је прво полувреме. Француска води са 1:0

ИСТОРИЈА ЈЕ ИСПИСАНА: Жиру претекао Анрија!

16:43 - Француска је повела са 1:0 голом Оливијеа Жируа. Он се овим поготком усамио на листи најбољих стрелаца у историји ове земље, са чак 52 на свом конту, једним више од Тијерија Анрија.

16:00 Почео је сусрет Француске и Пољске у оквиру осмине финала Мундијала у Катару.

13:30 - Кристијано Роналдо уврштен је међу 11 најгорих играча у групној фази овог Светског првенства.

РОНАЛДО ПРЕДВОДИ НАЈГОРИХ 11: Изабран најслабији тим групне фазе Мундијала, ево има ли Срба у њему

На терен ће најпре екипе Француске и Пољске, тај меч је на програму од 16. часова по средњеевропском времену.

Актуелни првак света, Француска је већ после прва два кола обезбедила пласман у нокуат фазу и прво месту у групи. У последњем колу Дидиер Deschamps је имао тај луксуз да је могао да одмара првотимце и да пружи шансу резервистима.

Француска нам је показала да, када игра у најјачој постави, је веома добра нападачка екипа и да је трио Оусман Дембеле, Kylian Mbappe и Оливиер Гироуд један од најбољих на свету и да може постићи гол против било које екипе на планети. У прве две утакмице њих тројица заслужни су за свих шесто голова Француске.

Исто тако, Французи су нам показали да им мало шкрипи у одбрани јер су на сваком мечу групе примили по гол и поред тога што у прва два кола ривали нису створили велики број прилика.

Светски шампион из 2018. године обезбедио је пласман у нокаут фазу и има добру шансу да оде још корак даље и приближи се одбрани трона.

Што се тиче селекције Пољске је прошла групу са четири поена и два дата гола. У нокауф фазу су прошли највише због боље гол разлике у односу на Мексико.

Ово је први пут да се Пољска квалификовала за нокаут фазу још од Свјетског првенства 1986. године.

У групној фази Пољска није постигла гол на два меча, али исто тако на два није примила ни гол. Њихово најбоље полувреме било је против Саудијске Арабије. У готово сваком другом полувремену били су веома бледи.

Пољска има само 34% поседа по утакмици (трећи најслабији рекорд на турниру) и само 6,3 шута на гол. Само Костарика има мање. У прва два меча групне фазе играли су 3-5-2 формацију, али против Аргентине у последнем колу променили су на 4-4-2.

У термину од 20 часова састају се Енглеска и Сенегал.

Изабраници Герета Соутгејта оставила је солидан утисак на отварању турнира, уверљивим победама против Ирана и Велса. Но, показала је и одређене слабости у двобоју против САД-а, због чега још увек није почела еуфорија о "Ит’с цоминг home".

Енглези имају екипу крцату звиездама, вредну више од милијарду еура, а на Соутгејту је само одабрати оне који ће међусобно најбоље сарађивати. Хари Кејн ту има средишње место, као нападач који је способан асистирати саиграчима, али и поентирати ако се нађе у прилици, што би могло доћи до изражаја ове недјеље у Ал Кхору.

Биће занимљиво видети кога ће још убацити енглески селектор у ударни састав, јер Рашфорд није играо на почетку турнира, да би се показао изузетно расположен против Велса, док се минутажи свакако надају Сака и Стерлинг, кључни у високој победи против Ирана.

Што се пак Сенегала тиче, коју води харизматични тренер Алиоу Сисе једно је од најугоднијих изненађења на турниру, јер је деловала одлично у све три утакмице групне фазе, а поготово против Еквадора, против којег је остварила кључну победу.

Треба нагласити и да су Сенегалци остали без Садија Манеа уочи турнира, но нису се предали, већ играју офанзивни фудбал који чини се да даје резултате. Диа и Сар представљају највећу опасност у нападу, а ту је и Енглезима добро познати Коулибали у задњој линији, који се показао опасан из прекида.

Другим речима, на стадиону Ал Бајт, Сенегалци се сигурно неће затворити и панично избијати лопту што даље од свог гола, но имају ли квалитет да равноправно парирају Енглезима, то је сасвим друга прича…