НЕМАЧКА ЕЛИМИНИСАНА: Ни победа није била довољна!

01.12.2022. 22:10
nemačka
немачка / Извор: Профимедиа

Чуда су могућа!

Да се чуда ипак дешавају најбоље нам доказује група Е Мундијала у Катару. Након победе Јапана над Шпанијом и пласмана самураја у осмину финала као првопласираних у групи, репрезентација Немачке је елиминисана са турнира инто упркос победи над Костариком са 4:2.

КОШ ЗА ОГИЈА: Mozzart организује велики хуманитарни баскет турнир за лечење Огњена Капате

"САМУРАЈИ” У ОСМИНИ ФИНАЛА: Јапан СРУШИО и Шпанију!

СРБИЈА МОЖЕ ДА ОДАХНЕ: Пикси ОДРЖАО ГОВОР ”Орловима” - две ствари посебно радују (ФОТО)

То ипак није било довољно за пласман у осмину финала, пошто је Шпанија у другом мечу ове групе изгубила од Јапана, те је тако Немачка на другом узаступном Мундијалу завршила учешће већ у групној фази.

''Панцери'' су од првог судијског звиждука ставили до знања противнику ко ће водити главну реч на терену. Немци су све време вршили притисак на гол Наваса који је успевао да сачувао мрежу само до 10. минута.

Центаршут Раума по левој страни искористио је Гнабри који је главом спровео лопту у мрежу за вођство Немачке 1:0.

И након првог поготка слика на терену није се мењала. Немци су настављали са атацима, а Костариканци су наставили да се бране, а тежиште игре успевали су да пребаце на половину ривала у свега пар наврата.

Само четири минута после гола, Немачка је могла да постигне и други, али је овога пута шут Горецке главом успео да одбрани Навас.

У 34. минуту Немци су имали нову прилику за гол, шутирао је Кимих, Навас је испустио лопту али је на време успео ад исправи своју грешку. У 42. Костарика је имала највећу прилику за гол после грешке Ридигера, али се испред Фулера испречио Мануел Нојер, који је послао лопту у корнер.

У другом полувремену фудбалери Костарике су заиграли отвореније и то им се исплатило у 58. минуту када су успели да савладају Нојера. Стрелац је био Техеда, који је искористио грешку Нојера, натрчао на одбитак и убацио лопту за изједначење. Техеди је ово био и први гол у дресу националног тима после 73 одиграна меча.

Уследили су жестоки напади Немаца и две погођене стативе за два минута, прво после шута Мусијале у 60. минуту, а затим и Ридигера. Само неколико минута касније лопта је поново била на стативи Навасовог гола и то опет након ударца Мусијале.

А онда је уследио шок за Немце. У 70. минуту Костарика постиже други гол и потпуно преокреће резултат, стрелац је био Варгас. Костарика је своју предност држала само три минута, пошто је Немачка преко Хаверца успела да изједначи на 2:2.

У 76. минуту Немци су били у контранападу, али је шут Филкруг са само неколико метара Навас успео да одбрани храбром интервенцијом. Ипак на уласку у 84. минут резервиста Хаверц је поново довео Немачку у вођство за 3:2.

Два минута пре краја Немци су постигли и четврти гол, који је прво поништен због офсајда, али је након сигнализације из ВАР суобе одлука судије преиначена за коначних 4:2.