ПОЗНАТИ СВИ ПАРОВИ ПОЛУФИНАЛА: Модрић на Месија - могу ли Французи да прекину бајку Мароканаца?

10.12.2022. 22:53
Boginja
Богиња / Извор: Профимедиа

Мундијал улази у завршницу.

Светско првенство у Катару улази у саму завршницу. Ове суботе смо после веома узбудљива два меча добили и коначне парове полуфинала.

КЕЈН ТРАГИЧАР КАКАВ СЕ НЕ ПАМТИ: Француска је у ПОЛУФИНАЛУ!

”ПСИХИЧКИ САМ УНИШТЕН”: Нејмар се огласио након елиминације са Мундијала!

ГРУБ И АГРЕСИВАН: Роналдо ПОБЕСНЕО на навијача након пораза од Марока (ВИДЕО)

У јучерашњем дану испратили смо два невероватна меча, која су окончана након извођења једанаестераца.

Хрватска је тако савладала Бразил, и тако обезбедила друго узастопно полуфинале на Мундијалу.

Нешто касније је Аргентина била боља у извођењу пенала од Холандије, те је тако наставила поход ка ”Богињи”, предвођена Лионелом Месијем.

Ове суботе одиграна су два сјајна меча, која нису отишла ни у продужетке.

Од 16 часова састали су се Португал и Мароко.

И овај меч је славни Кристијано Роналдо започео на клупи, што је можда и резултовало да Мароко поведе у 42. минуту и буде корак ближи исписивању историје.

Нападали су Португалци у наставку меча, притискали и шутирали, али су Мароканци одолевали, највише захваљујући голману Бонуу који је бранио неодбрањиво.

Иако је Роналдо у последњој трећини меча био на терену, иако је Мароко имао играча мање у последњих десет минута игре, фаворизовани Португалци нису успели да поравнају резултат.

Тако је Кристијано Роналдо одиграо свој последњи плес у дресу репрезентације на Мундијалима, док је Мароко исписао фудбалску историју као прва афричка земља која је стигла до полуфинала првенства Света.

Неколико сати касније, одиграо се велико европски дерби. Бранилац титуле - Француска, и вицешампион Европе - Енглеска.

Оштро су кренули Французи на овом мечу, повели су у 17. минуту меча, што је довело до офанзивније Енглеске у наставку меча.

У 54. минуту Кејн је поравнао резултат са беле тачке, да би двадесетак минута касније уследио нови пад одбране ”Горди Албиона” кад су их Матирали Гризман и Жиру за 2:1.

Богови беле тачке нису били наклоњени Кејну у 84. минуту када је шутирао небу под облаке.

Толико је могла офанзивна Енглеска на овом мечу,  те у завршницу Мундијала иду галски Петлови.