ДРУГИ ПУТ БРОНЗА: Хрватска савладала Мароко у мечу за треће место

17.12.2022. 15:28
Fudbalska reprezentacija Hrvatske
Фудбалска репрезентација Хрватске / Извор: Реутерс

Коцаксти до победе дошли головима Гвариола и Оршића.

Репрезентација Хрватске заузела је треће место на Светском првенству у Катару пошто је у малом финалу савладала Мароко са 2:1 (2:1). Ово је трећа медаља Хрватске са Мундијала, а друга бронза после Француске 1998, док је Мароко остварио највећи успех у својој историји.

НАЈВЕЋЕ КВОТЕ У СВЕМИРУ! Испрати финале Светског првенства уз БРУТАЛНУ ПОНУДУ у Меридиану

ПОТЕЗ КОЈИ ЈЕ ПРЕОКРЕНУО ИСТОРИЈУ МУНДИЈАЛА: Играо се 120. минут, голман је био савладан, али не и ОН! Жртвовао себе за пенал и задњи трачак наде

СТИГЛА ПОНУДА ИЗ АФРИКЕ: Да ли Пикси напушта Орлове? (ФОТО)

Већ на старту је било много узбуђења пошто је у 3. минуту Боно умало постигао аутогол када му је лопта прешла преко ноге, али је од свега био само кронер за Хрватску после којег није било опасности. Није се дуго чекало на гол пошто је већ у 7. минуту Хрватска водила 1:0 после одличне акције из слободног ударца. Модрић је пронашао Перишића, овај главом спровео лопту до Гвардиола који је такође глваом савладао Боноа. Нису хрватски навијачи стигли н ида прославе како треба вођство, а већ је било 1:1. Дари је искористио непажњу одбране Хрватске пошто је остао сам и није му било тешко да са пет метара савлада Ливаковића. Уследио је мирнији период игре, а тек повремено је Хрватска претила из даљине преко Крамарића и Модрића, али без веће опасности за Мароко. Ел Несири је у 37. минут главом шутирао поред гола, а три минута касније Зијеш је слабо шутирао са 30 метара. Чинило се да ће на полуврмеену бити нерешено, али је онда Оршић мајсторски на асиастенцију Ливаје пласирао лопту која је од стативе завршила у мрежи и Хрватска је на великом одмор у водила 2:1.

Испоставило се да је то био и коначан резултат меча. У наставку није виђено много квалитетног фудбала, мада је Оршић већ у 47. минуту могао до гола, али је његов шут скренуо мало поред стативе Ел Јамик. Скоро пола сата је прошло до прве следеће добре шансе када је Ливаковић одбранио у стиуацији један на један шут Ен Несирија у 75. минуту, да би у 87. Ковачић лоше шутирао из одличне позиције. Мало је недостајало да Мароко избори продужетак пошто је у буквално последњем нападу на мечу Ен Несири главом лопту послао мало изнад пречке гола Хрватске, па су Коцкасти стигли до тријумфа и бронзе.

90 6. минут
Огромна прилика Марока за изједначење, али је Ен Несири главом лопту послао мало преко пречке. Неколико тренутака касније судија је означио крај меча у којем је Хрватска осбвојила треће место победом 2:1.
90 1. минут
Зијеш је шутирао са двадесетак метара, али је лопшта завршила преко гола.
87. минут
Велика прилика за Хрватску, али је лоше са неких шест-седам метара шутирао Ковачић.
75. минут
Велика прилика за Мароко, шут Ен Несирија одбранио је Ливаковић.
71. минут
Влашић је пробао из даљине, али је то био веома непрецизан шут.
58. минут
Десетак минута без правих акција и прилика за гол.
47. минут
Прва прилика за Хрватску у наставку, Оршић је шутирао, али је лопта закачила Ел Јамика и отишла мало поред гола.
46. минут
Почело је друго полувреме.

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

45 3 .минут
Крај првог полувремена.
42. минут
2:1!!! Какав гол Мислава Оршића, поново води Хрватска. После једне дуге акције Хрватске, ЛИваја је асистирао Оршићу који је сјајно пласирао лопту која је од стативе завршила у мрежи.
40. минут
Зијеш је покушао са 30 метара, али није било опасно за Ливаковића.
37. минут
Солидна прилика за Мароко после корнера, али је Ен Несири лопту главом послао поред гола.
24. минут
Модрић је добро шутирао, али је Боно био на месту и успео да заустави његов ударац.
18. минут
Солидна прилика за Хрватску, али је Крамарић шутирао право у Боноа.
9. минут
1:1!!! Експресно изједначење Марока. Стрелац је Дари који је био усамљен на петерцу и није му било тешко да савладала Ливаковића.
7. минут
1:0!!! Повела Хрватска голом Јошка Гвардиола. Перишић је главом после слободног ударца Модрића aisstirao Гвардиолу који је главом савладао Боноа.
3. минут
Боно је замало постигао ауто гол пошто му је лопшта прешла преко ноге. Само корнер за Хрватску после којег није било опасности.