КРАЈ БАЈКЕ: Французи растужили Мароканце, браниће титулу против Аргентине (ВИДЕО)

14.12.2022. 19:16 17:13
fudbal
фудбал / Извор: Реутерс

Могло би се рећи - рутински.

Фудбалери Француске пласирали су се у финале Светског првенства после победе над Мароком 2:0. Триколори ће у борби за трофеј играти са Аргентином у недељу од 16 часова. Мароко дан раније очекује дуел са Хрватском у мечу за треће место.

"Па нисам ти ја..." Бивши играч Партизана прокоментарисао дуел Месија и Гвардиола (ФОТО)

АЛВАРЕЗ ЈЕ НАПРАВИО ФАУЛ, А НЕ ЛИВАКОВИЋ: Икер Касиљас све запрепастио мишљењем о пеналу (ВИДЕО)

ДАЛИЋ БЕСНИ НА СУДИЈУ: Па, где ће на нас!? Долази ли на море? Боље да га не упознам

Нису две селекције прописно ни кренуле са центра, а већ је било 1:0 за Француску. Играо се пети минут, Гризман је умакао одбрани Мароканаца по десном боку, додао до Мбапеа, овај је слабо шутирао, али се лопта срећно одбила до Ернандеза на другој стативи и овај је волеј ударцем преварио Боноа.

Недуго затим узвратили су Мароканци, Унахијев ударац са дистанце је зауставио Лорис. У 17. минуту велика прилика за Француску, Жиру је искористио грешку Саиса, изашао испред Боноа искоса са леве стране, али је затресао само стативу. Нису Мароканци успевали да парирају противнику на средини терена, правили су доста не опростивих грешака, али Триколори нису те ситуације материјализовали. Прва таква је виђена у 36. минуту.

Чуамени је украо лопту, кренуо ка голу противника, додао до Мбапеа, слабо је шутирао Килијан, па је одбрана успела да отклони опасност. Додуше, слабо је то било, па је Жиру имао нову шансу, али је његов ударац завршио поред гола. Афричка селекција је узвратила тек у самом финишу када је Ел Јамик погодио стативу. Покушао је дефанзивац маказицама.

СВЕТСКО ПРВЕНСТВО, ПОЛУФИНАЛЕ

Француска – Мароко 2:0 (1:0)

Стрелци: Тео Ернандез 5, Коло Муани 79. минут

Стадион: Ал Бајт

Капацитет: 68.895 гледалаца

Судија: Сесар Артуро Рамос (Мексико)

ФРАНЦУСКА (4-3-3): Лорис - Кунде, Варан, Конате, Ернандез - Гризман, Чуамени, Фофана - Дембеле (од 79. Коло Муани), Жиру (од 65. Тирам), Мбапе

МАРОКО (5-4-1): Боно - Хакими, Саис (од 20. Амала (од 78. Ез Абде)), Ел Јамик, Дари, Мазрауи (од 46. Атијат Алах) – Зијеш, Амрабат, Унахи, Буфал (од 66. Абуклал) – Ен Несири (од 66. Хамдала)

У наставку су Мароканци кренуло знатно одлучније, пренели су тежиште игре на половину Француске, а прву изгледну прилику имали су у 53. минуту. Резервиста Алах се спетљао пред голом Лориса. Мароканци су наставили са иницијативом, али, руку на срце, нису имали неке веће прилике.

Триколори су били усресређени на контранападе и из једне такве ситуације, Фофана је у 74. минуту могао да постигне други погодак, лоше је шутирао, али што није он јесте резервиста Коло Муани. Тек што је крочио на терен у 79. минуту постигао је погодак. Шут Мбапеа је изблокиран, а Коло Муани је био на правом месту у право време и дочекао лопту на другој стативи… није му било тешко да погоди празну мрежу.

До краја дуела Хамда Алах је у 94. минуту могао да ублажи пораз, али се испречио Кунде и избацио лопту са гол линије. Француска ће у недељу имати прилику да одбрани титулу шампиона света и тај подвиг би био први после 1962. и селекције Бразила.

Читав ток меча могли сте пратити на сајту СрбијаДанас.

Крај утакмице. Француска - Мароко 2:0. Французи су у финалу.

94. минут
Хамда Алах је био у прилици, али су се Французи волшебно одбранили. Кунде је скинуо лопту са гол линије.

90. минут
Дуел је продужен шест минута.

86. минут
Деморалисани су Мароканци у овим тренуцима и они су се очито предали.

79. минут
ГОЛ ГОЛ ГОЛ! Коло Муани је тек што је крочио на терен постигао погодак. Испратио је акцију и посла шута Мбапеа лопта му је стигла на другој стативи и није му било тешко да погоди празну мрежу.

78. минут
Амалах излази из игре, улази Елзазули, док код Француза Дембеле излази, а на терену је Коло Муани.

74. минут
Фофана се добро убацио из другог плана. Примио је лопту у шеснаестерцу, но шутирао је непрецизно.

69. минут
Могли су Французи да стекну капиталну предност, али је Мбапе превише компликовао и његов ударац је изблокиран.

66. минут
Мења и Реграги. На терену су Хамдала, Абуклал, а излазе Буфал и Ен Несири.

65. минут
Оливије Жиру је завршио меч, Маркус Тирам улази у игру.

64. минут
Усресредили су се Французи на контранападе. Наравно, Килијан Мбапе је главна мета.

57. минут
Врло добро су почели Мароканци у наставку, тотално су пренели тежиште игре на половину Француске.

53. минут
Хамда Алах је био у доброј прилици, али се није најбоље снашао и Французи су се одбранили.

47. минут
Прву прилику у наставку је имала Француска. После паса Мбапеа покушао је Кунде, погодио једног од дефанзиваца Марока.
Почео је други део игре.

Нову измену прави Реграги. На терен ће Алах уместо Мазрауија.

Полувреме. Француска - Мароко 1:0.

45. минут
Први део игре је продужен три минута.

44. минут
СТАТИВА! Ел Јамик је маказицама затресао оквир гола. Штета, био би ово један од голова шампионата.

40. минут
Нова прилика за Француску. Варан је покушао после корнера, шутирао је поред гола после корнера.

36. минут
Uhhh срећа за Мароканце. Чуамени је украо лопту на средини терена стуштио се ка голу, одлично подвалио за Мбапеа, али је овај лоше шутирао и један од дефанзиваца је отклонио опасност. Додуше, на кратко, Жиру је имао нову прилику, но његов ударац је завршио поред гола.

33. минут
Чуамени је шутирао са дистанце, погодио је, на његову жалост, Жируа који је био на путу овог ударца.

29. минут
Доста проблема Мароканцима ствара Антоан Гризман, који се завлачи између линија. Уосталом преко фудбалера Атлетико Мадрида је управо и постигнут први погодак.

26. минут
Успели су Мароканци мало да помере тежиште игре пред голом Лориса, Хакими је имао један ударац, али је изблокиран.

21. минут
Измена у редовима Марока. Саис је очито повређен, на терену је Хамда Алах.

17. минут
Велика прилика за Французе! Искористио је Жиру грешку Саиса, изашао испред Боноа, али је његов ударац ускоса са леве стране завршио на стативи.

15. минут
Имају Французи благу иницијативу после постигнутог гола, али без узбуђења пред голом Боноа.