СУДИЈЕ И СТАТИВЕ НИСУ БИЛЕ ДОВОЉНЕ ДА ВЕЛС УЗМЕ БОД: Иран ЗАСЛУЖЕНО стигао до тријумфа

25.11.2022. 13:05
Vels - Iran
Велс - Иран / Извор: Реутерс

Меч другог кола.

Кренули су и мечеви другог кола на Мундијалу у Катару. Није било голова на мечу Велса и Ирана до осмог минута надокнаде, али онда је све дошло на своје место и Иран је славио са 2:0. Стативе и судије су свесрдно помогале тиму из Европе да узме бод и остане у трци за пласман даље, али нису могли помогли против шутева Розбеха Чешмија у 98. и Разаеија у 11. минуту надокнаде. Иранци су ушли сасвим другачије у меч и то се одмах одразило позитивно на њих. Певали су химну, за разлику од дуела са Енглеском када су то одбили и тако размишљајући о политиканству су и добили казну у виду пораза од 6:2 на уводном дуелу.

ПИКСИ ИНСИСТИРА САМО НА ЈЕДНОЈ СТВАРИ: За мене је то чудно

(УЗНЕМИРУЈУЋИ ФОТО) БАШ СМО ТУКЛИ НЕЈМАРА: Доказано је да није ПЛАКАО без разлога на крају

ОДМАХ ПОСЛЕ МЕЧА: Погледајте какву су заставу развили српски играчи у свлачионици! МА ТАКО ЈЕ (ФОТО)

Први голман Иранаца Али Бејранванд због потреса мозга на уводном мечу није могао да брани ни против Велса, али то се сада није осетило. У првом полувремену није било голова, али ни превише шанси.

Посед је био на страни Велшана, али ближи голу су били Иранци.Виђена је феноменална акција тима из Азије у 15. минуту, у неколико додира испала је комплетна одбрана Велса, али је Азмун закаснио за делић секунде са предајом лопте Голизадеу који је погодио, али је ВАР реаговао и потврдио да се несуђени стрелац налазио у недозвољеној позицији.

ВЕЛС - ИРАН 0:2 (0:0)

Стадион: Ахмад бин Али - Ал Рајан.

Стрелци: Чешми 90 8, Резајан 90 11.

Црвени картон: Хенеси (Велс) 87.

Судија: Марио Ескобар (Гватемала)

ВЕЛС: Хенеси – Мефам, Родон, Дејвис – Робертс (од 57. Џонсон), Ампаду (од 77. Ален), Ремзи (од 88. Вард), Вилијамс – Вилсон (од 58. Џејмс), Мур, Бејл.

ИРАН: Хосеини – Резајан, Пуралиганџи, Хосеини, Мохамади – Голизаде (од 77. Јаханбакш) , Нуролахи (од 77. Чесми), Езатолахи (од 83. Карими), Хајсафи (од 77.Тораби) – Азмун (од 68. Ансарифард), Тареми.

Невероватна ситуација је виђен у 50. минуту када су Иранци два пута погађали стативу, али лопта једноставно није хтела у мрежу.

Судије су у 65. минуту "превидле" пенала, наравно спорни моменат је био на штету Ирана, али то вероватно и не мора да се помиње, јер овакав "пропуст" није могао бити на другој страни.

Видели смо још један судијски "пропуст" када голману Велшана није дао црвени картон. За такав фаул би му британски краљ доделио црвени, али Гватемалац није хтео. ВАР је тада одлучио да се ипак мало опере" и Хенеси је искључен. Стварно би фудбал умро да се то није догодило.

Онда су се десила два гола од 98. до 101. минута. Иранци су заслежено стигли до тријумфа, а чини се да су све ово урадили, јер су ушли са ставом да могу до победе, политику су заборавили и заслужено су славили.

Иначе у првом колу је Иран изгубио са 6:2 од Енглеске, док је Велс на самом крају стигао до бода против Америке и то из пенала.