АБА ЛИГА: Гробари ИСПУНИЛИ Пионир, Партизан на крилима Загорца ПОБЕДИО Олимпију! (ФОТО)

06.10.2018. 22:58
Rade Zagorac i Đorđe Gagić
Раде Загорац и Ђорђе Гагић / Извор: МН Press

Парни Ваљак забалежио други тријумф.

Кошаркаши Партизана су у оквиру другог кола регуларног дела АБА лиге на свом терену савладали екипу олимпије са 82:79 (18:16, 13:19, 22:21, 26:23). Мучио се Партизаном током целог меча, али су у другом полувремену на крилима Радета Загорца успели да тријумфују и обрадују своје навијаче који су до последњег места испунили трибине дворане "Александар Николић".

ДИРЉИВО ВЕЧЕ У ПИОНИРУ: Минут ћутања за малог Душана Тодоровића (ФОТО)

ЖОЦ ПОКРЕНУО МАШИНУ: Гудурић и Весели удружили црвену и црно-белу боју, Калинић и Ловерњ ван тима (ФОТО)

Партизан је као и претходним мечевима одлично отворио и овај меч. Ношени хуком Гробара, који су испунили трибине Пионире до последњег места, црно-бели су већ у првој четвртини стекли предност од 14:8. Ипак, до краја прве деонице гости су успели да чврстом одбраном зауставе напад Партизана и у другу четвртину уђу резултатом 18:16.

Серијом 7:0 на старту друге деонице Партизан је наставио са добром игром. Предњачио је Американац Маркус Пејџ, који је још једном показао да ће бити откровљене у текућој сезони. Својих пет минута очекао је и Марко Пецарски... Са две блокаде је подигао Пионир на ноге и распалио Гробаре на трибинама. Као и у претходним мечевима, изабраници Ненада Чанка су често били исхитрени у нападу, па су са две изгубљене лопте, али и нерезонским шутевима дозволили Олимпији да се поново врати у овај дуел. Још једном серијом лоших потеза црно-бели су препустили гостима из Љубљане да преокрену резултат и пред крај друге деонице поведу са 27:28. Плејмејкер Змајчека Јан Шпан, био је нерешива енигма за црно-беле кошаркаше... Везао је осам поена и диктирао игром свог тима у сред пуног Пионира на маестралан начин. Лошом селекцијом шута у нападу, Партизан је био без коша из игре више од пет минута, што на срећу Ненада Чанка противник није у потпуности искористио... Љубљанчани су упркос лошој игри домаћина у другој четвртини на полувреме ипак отишли са прдношћу-34:35!

Партизан је на катастрофалан начин отворио друго полувреме. Превише простора су остављали Џоунсу да игра један на један против споријег Гагића, што је резултирало новим поенима гостију за плус пет. Гагић је наставио да игра лоше, а у неколико наврата је без икаквог разлога правио почетничке грешке у почетној фази контранпада, додавши лопту противничким играчима. Олимпија то није искористила, па је чета Ненада Чанка успела да индивидуалним потезима Радета Загорца дође до изједначења 42:42! На крилима Загорца Партизан је преокренуо ток меча и поново повео.

Црно-бели су на крају треће четвртине успели да подигну ниво игре, а пред одлучујућих десет минута резултат је гласио 56:56!

Поново је Загорац био фактор добре игре Партизана и у четвртој деоници. Средином последњег периода црно-бели су повели са 65:57, али су још једном гостима препустили да серијом 7:0 дођу до изједначења! Олимпија је на два минута до краја повела са 69:67 и дошла на домак тријумфа у Београду... Тројком Пејџа и крађом Загорца Партизан је успео да окрене ситуацију у своју корист! На крају, у узбудљивој пенал завршници црно-бели су имали више живаца од гостију и остварили други тријумф у регионалном такмичењу.

ПАРТИЗАН - ОЛМПИЈА 82:79 (18:16, 13:19, 22:21, 26:23).

ДВОРАНА: Александар Николић (6.000)

СУДИЈЕ: Кољеншић, Драгојевић, Стефановић

Партизан: Пејџ, Си, Аранитовић, Маринковић, Гегић, Величковић, Пецарски, Гавриловић, Загорац, Лендејл, Гагић, Николић.

Олимпија: Џоунс, Шпан, Бубнић, Лазић, Шамарник, Лапорник, Бегић, Баџим, Месичек, Санон, Ребец, Радуловић.

Све најновије спортске вести можете да прочитате ОВДЕ.