АБА ЛИГА: Судије ПОКВАРИЛЕ лепу кошарку у Пиониру, Звезда ИСПИЛА Цедевиту без муке (ВИДЕО+ФОТО)

03.11.2018. 22:57
Bili Beron
Били Берон / Извор: МН Press

Црвено-бели једини без пораза у регионалном такмичењу.

Кошаркаши Црвене звезде забележили су нови тријумф у АБА лиги пошто су у шестом колу регионалног такмичења били убедљиви на свом паркету против Цедевите са 94:79 (22:14, 28:20, 22:18, 22:27). Црвено-бели су били бољи током цеолог меча и потпуно заслужено остварили и шести везани тријумф на Јадрану.

ОЗБИЉНО СЕ НАМЕЋЕ: Звезда помно ПРАТИ игре овог момка (ВИДЕО)

СПРЕМИЛИ СУ ПАКЛЕН ПЛАН: Цедевита решила да победи ЗВЕЗДУ у Београду, ево и како (ФОТО)

Црвена звезда је као и у претходним мечевима одлично ушла у меч. Изабраници Милана Томића су најпре одличној одбрани, где је агресивности била поново на високом нивоу, свели Цедевиту на само 12 поена. Хрватски тим је као и у ранијим дуелима са црвено-белима у Београду имао пуно проблема на агресивну игру Звезде, па је већину својих напада решавао нерезонским шутевима.

Без баланса у нападу и ритма у одбрани, Цедевити је већ почетком дрзге деонице претила катастрофа. Разноврсном игром у којој је Милан Томић ротирао Цирбеса и Оџа под кошем, црвено-бели су одржали висок темпо у игри под кошем, што је спољним играчима Звезде омогућило много простора у креирању напада. Евидентно је било да хрватски тим не може да се одупре темпу који актуелни шампион Србије гаји од самог старта сезоне, па је резултат после првих 20 минута гласио 50:34!

Пресликано као у у првом полувремену, Звезда је и у други део меча ушла ангажовано, озбиљно и сигурно. Средином треће деонице предност црвено-белих је расла до 20 поена разлике и тада се већ могло констатовати да су изабраници Милана Томића дошли на домак нове победе, шесте у новој сезони регионалног такмичења.

Цедевита је у послдњој деоници успела да искористи опуштање Звездиних кошаркаша, па је у једном тренутку успела да мини серијом од 5:0 приђе црвено-белима на 15 поена заостатка. Ипак, то није било довољно да за преокрет, па је Звезда на крају заслужено остварила нови тријумф.

Иако је питање победника било решено већ током треће деонице, судије су се потрудиле да у последња четири минута последње четвртине при вођству Црвене звезде од 20 поена разлике, додатно допринесу беспотрбној тензији, свирањем две техничке грешке, уз прегршт нерезонских досуђених прекршаја на обе стране. Арбитри су желели свој шоу и на крају су га и добиле. Беспотребно...

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - ЦЕДЕВИТА 94:79 (22:14, 28:20, 22:18, 22:27)

ДВОРАНА: Александар Николић

СУДИЈЕ: Саша Пукл, Миливоје Јовчић, Матеј Шпендл

Црвена звезда: Регланд 10, Раданов 4, Човић 13, Перпероглу 10, Лазић 7, Фаје 4, Берон 6, Добрић 17, Ристић 2, Симанић 7, Цирбес 11, Оџо 3.

Цедевита: Пулен 15, Кобс 6, Перковић 8, Катић 4, Бајо 2, Жганец 3, Стипановић 12, Бошњак 5, Кук 1, Рамљак 4, Бел 19.

У понедељак

Будућност - Олимпија 21.00 (Арена спорт 1)

ТАБЕЛА: Звезда 6-0, Мега 5-1, Будућност 3-2, Партизан 3-3, ФМП 3-3, Крка 3-3, Олимпија 2-3, Цибона 2-3, Морнар 2-3, Цедевита 2-4, Игокеа 2-4, Задар 1-5.

Све најновије спортске вести можете да прочитате ОВДЕ.