АБА ЛИГА: Игокеа дуго МУЧИЛА Партизан, али Пејџ је СИПАО тројке... (ВИДЕО+ФОТО)

21.12.2019. 21:48
Markus Pejdž
Маркус Пејџ / Извор: МН Press

Меч 12. кола регуларног дела АБА лиге.

Кошаркаши Партизана савладали су екипу Игокее у београдској "Штарк арени" са 89:73 (21:18, 23:19, 19:16, 26:20) у 12. колу регуларног дела АБА лиге. Игокеа је и поред улоге аутсајдера на овом мечу пружила одличан отпор црно-белима, међутим, нису успели да одрже висок ниво игре до краја дуела па је чета Андрее Триникијерија забележила и девету победу у регионалном такмичењу. Фантастичан на овом мечу био је Маркус Пејџ са 19 поена уз шут за три 5/6!

АБА ЛИГА: Лудило у Љубљани, два продужетка и победа Цедевита Олимпије против Меге (ВИДЕО)

ГОРДИЋ КАО ИЗ ТОПА: Играчи се деле на оне који знају и не знају!

ГРОБАРИ У ДЕЛИРИЈУМУ: Центар све ближе Партизану, остао је још само ОВАЈ услов!

Црно-бели су упркос улози фаворита у меч против Игокее ушли стегнуто. Гости су били сјајни на старту дуела, а Партизан је покушавао да се пробуди из летаргије у којој се нашао. Изабраници Драгана Бајића задавили су пуно проблема домаећину шутем за три, па су у већем делу првог дела били равноправан ривал Партизану.

Најбољи у редовима црно-белих био је Маркус Пејџ! Убацио је три тројке из исто толико покушаја и покренуо успаване црно-беле, који су у финишу првог полувремена успели да дођу до максималних плус седам. Коначан исход после првих 20 минута гласио је 44:37 у корист београдског тима.

Виђена је права борба на старту другог дела, пошто је Игокеа на храбар начин одговорила Партизану и поново дошла до резулатске клацкалице. Грин је био фантастичан у гостујућем тиму и најзаслужнији за игру своје екипе. Црно-бели су у финишу треће деонице заиграли у свом препознатљивом ритму и за тили час отишли на плус 10 - 63:53, што је био коначан резултат на крају треће четвртине.

Искључење Мајкла Грина почетком последње деонице значила је и крај надања гостију на овом мечу. Партизан је из минута у минут повећавао своју предност и мирном игром привео меч крају у своју корист за девети тријумф у АБА лиги ове сезоне.

ПАРТИЗАН - ИГОКЕА 89:73 (21:18, 23:19, 19:16, 26:20)

ДВОРАНА: Штарк арена (2507)

СУДИЈЕ:  Јурас, Николић, Шпендл

Партизан: Волден 12, Загорац 9, Пејџ 19, Гордић 4, Јарамаз 2, Милетић 2, Величковић 6, Бирчевић 3, Рединг 8, Јанковић 16, Трифуновић 3, Мозли 5.

Игокеа: Рајт 15, Симеуновић, Талић 13, Лешић 7, Николић, Грин 13, Вон 4, Илић 12, Кочић 3, Гагић 6.