АБА ЛИГА: Будућност ПРЕГАЗИЛА Морнар у црногорском дербију (ВИДЕО)

04.02.2019. 19:46
KK Budućnost
KK Будућност / Извор: Фото: aba-liga.com/Budućnost ВОЛИ

Наставља се борба за што боље позиције пред плеј-оф.

Кошаркаши Будућности савладали су Морнар у Подгорици у оквиру 18. кола АБА лиге неочекивано убедљивим резултатом 102:71 (22:15, 26:17, 28:15, 26:24). Будућност се овом победом изједначила по броју тријумфа са Цедевитом на другој позицији на табели, док је Партизан четврти са тријумфом мање. Целу ситуацију око четвртопласираног помно прати и Црвена звезда која је обезбедила прво место пред плеј-оф.

ОДУШЕВИО ДЕЛИЈЕ: Кешељ послао СНАЖНУ поруку пред меч са Уникахом (ФОТО)

ПРЕД ОКРШАЈ СА АЛБОМ: Тринкијери ОТКРИО зашто је НАЈСМЕЈАН и каква је ситуација са Загорцем (ФОТО)

Актуелни шампион АБА лиге је сјајно отворио меч серијом 15:3. Гости из Бара су успели да се до краја прве четвртине и почетком наредне врате на само два поена заостатка, али то је било све ђто су урадили на овој утакмици. Будућност је тада додала гас и на полувремену је имала предност од 16 поена (48:32).

Почетак треће четвртине је опет припао гостима, али су успели да дођу само на минус десет. Тада је уследио период бруталне игре Подгоричана који су до краја те четвртине направили серију 22:3. У последњих десет минута је домаћа екипа успела да направи још већу разлику и на крају да тријумфује са 102:71.

Најефикаснији у победничком тиму је био Едвин Џексон са 18 поена, а пратили су га Норис Кол са 16, као и Гога Битадзе и Коти Кларк са по 14 поена. У пораженом саставу расположени су били само бивши кошаркаш Црвене звезде Никола Ребић који је меч завршио са 19 поена и седам асистенција и Антабија Валер који је такође постигао 19 поена.

Будућност – Морнар 102:71

ТАБЕЛА: Црвена звезда 17-1, Цедевита 13-5, Будућност 13-5, Партизан 12-6, Мега Бемакс 9-9, ФМП 8-10, Морнар 7-11, Цибона 7-11,  Игокеа 6-12, Задар 6-12, Крка 5-13, Олимпија 5-13.

Погледајте како изгледа бразилска одбојкашица Жаклин Карваљо.