АБА ЛИГА: Цибона у финишу сломила МЗТ (ВИДЕО+ФОТО)

23.10.2017. 22:46
KK Partizan
KK Партизан / Извор: МН Press

Меч петог кола.

Цибона је као гост победила МЗТ (83:76) у последњем мечу петог кола АБА лиге и тако показала да ће бити равноправан ривал у трци за пласман у плеј-оф. Цибона ће тако у петак Партизан угостити са скором 3-2, колико имају и црно-бели, па је већ сад јасно да ће меч у петак у Загребу имати огроман значај у трци за пласман у плеј-оф и освајање што бољих позиција у доигравању.

РАДНО У ФСС: Кокеза и Муслин се састају у четвртак

НИ МАЊЕ НИ ВИШЕ: Порно дива ОВОМ фотком МАМИ једну од НАЈВЕЋИХ звезда НБА лиге! (ХОТ ФОТО)

Прве три четвртине меча у Скопљу су протекле у "резултатској клацкалици". Цибона је меч преломила на старту четврте четвертине, кад је прво одмакла на плус седам, а затим и на плус девет. Четири минута пре краја МЗТ је запретио серијом 7:0 и пришао на минус два (74:76). Цибона је ипак одбила напад домаћина и стигла до важне победе. Најзаслужнији за победу Цибоне били су Лука Жорић (25 поена) и Марко Томас (22), једини двоцифрени у хрватском клубу. У редовима домаћина блистао је Бојан Трајковски (25), док је 16 убацио Јуре Лалић.

КАКАВ ПОТЕЗ: Бивши играч Звезде донео бод шампиону голом у надокнади (ВИДЕО)

СКАНДАЛ У ШВЕДСКОЈ: Бивша фудбалерка добијала фотографије полних органа од репрезентативаца (ФОТО)

У другом мечу дана, ФМП је рутински савладао Задар. Гости из Хрватске су одолевали до старта последње деонице, али је ФМП серијом 7:0 и дефинитивно преломио меч, на крају и убедљиво славио. Филип Човић и Алекса Раданов предводили су ФМП са по 15 поена, Бориша Симанић је на дебију за клуб из Железника убацио 14, Немања Ненадић 13, уз 9 скокова, а Мајкл Оџо 11, уз чак 12 скокова. Госте је предводио Џошуа Бостик са 21 поеном, док је Лука Божић убацио 18, уз 9 скокова, а Престон Ноулс 13 поена, уз 6 скокова и 6 асистенција.

ТРЕНЕР ХИМКИЈА У СТРАХУ: Како знамо и умемо МОРАМО да зауставимо ова ДВА играча Звезде (ФОТО)

Партизан - Игокеа 117:104

ТАБЕЛА: Будућност 4-1, Звезда 3-2, Партизан 3-2, Цедевита 3-2, ФМП 3-2, Цибона 3-2, МЗТ 2-3, Мега 2-3, Олимпија 2-3, Игокеа 2-3, Морнар 2-3, Задар 1-4.

ПРИЗНАЊЕ ЗА СРПСКЕ КЛУБОВЕ: Партизан трећи у Европи, Звезда девета (ФОТО)