АБА ЛИГА: Цибона у продужетку савладала МЗТ

30.12.2022. 20:43
KK Cibona
KK Цибона / Извор: Фото: АБА лига/Цибона/Марин Сушић

Zagrewbčani стигли до шестог тријумфа.

Кошаркаши Цибоне савладали су вечерас у Загребу после продужетака екипу МЗТ-а са 87:85 (22:19, 19:26, 15:18, 19:12, 12:10) у мечу 13. кола АБА лиге. Била је то шеста победа Цибоне, док су гости из Скопља доживели већ 11 пораз и најозбиљнији су кандидат за испадање из лиге.

ИСТОРИЈСКИ УГОВОР ЗА ИСТОРИЈСКЕ РЕЗУЛТАТЕ: Црвена звезда и Меридианбет у истом тиму!

ПРВИ НА ЛИСТИ: Никола Јокић главни кандидат за МВП сезоне

ИЗНЕНАДА: Милосављевић напустио Мегу, али остаје у АБА лиги, ово је његов нови клуб

Цибона је имала предност после прве четвртине, али је МЗТ пропустио велику прилику да прекине серију пораза пошто је током већег дела наставка имао предност, а два минута пре краја меча водили су гости са пет поена. Међутим, Цибона је успела да избори продужетак у којем је Мацунићева тројка за 87:83 била пресудна за победу Вукова.

Цибону је са 18 поена предводио Борна Капуста, док је Ловро Мазалин постигао 13 поена. Код МЗТ-а је најефикаснији био Мајкл Кафи са 19 поена, а два мање је постигао Страхиња Мицовић.