АБА ЛИГА: Црвена звезда са пола гаса савладала Борац (ВИДЕО)

11.10.2020. 18:54
KK Crvena zvezda
KK Црвена звезда / Извор: Фото: Борац/Душко Радишић

Максималан учинак црвено-белих.

Кошаркаши Црвене звезде славили су у Чачку против Борца лакше него што се очекивало са 95:64 (23:13, 23:18, 25:21, 24:12) у другом колу АБА лиге и тако остварили и други тријумф у новој сезони регионалног такмичења. Црвено-бели лако су сломили отпор борбених Чачана који квалитетом ипак нису могли да парирају тиму Саше Обрадовића.

ШТА ЋЕ БИТИ СА ЗВЕЗДОМ У ЕВРОЛИГИ? Укупно ЧЕТВОРИЦА имају корону! Химки играо без СЕДМОРИЦЕ, а како ће они?

ЗАДРЖАЛИ ГА У РУСИЈИ - ВИСОКА ТЕМПЕРАТУРА: Српске судије позитивне на корону! А трећи судио јуче Партизану и Будућности

НА ЧИСТОМ СРПСКОМ: Лојд са две РЕЧИ бацио звездаше у ТРАНС, поруком на ЋИРИЛИЦИ (ФОТО)

Почетак меча протекао је у веома изједначеној игри. Тимови су се смењивали у вођству све до 4. минута када је Лојд погодио за 8:7, а од тог тренутка је Црвена звезда почекла да гради осетнију предност. Лојд је био веома распложен за игру, придружили су му се Рит и Давидовац, да би тројком Рита гости стигли до вођства 23:11 пред сам крај прве четвртине које је смањио Смит двојком.

Наставила је Звезда са добром игром,  не спуштајући ногу са гаса, поучена искуством Партизана који је од Борца изгубио у првом колу, а у 13. минуту су црвено-бели стигли до 15 поена предности (28:13) поенима Рита. Међутим, у наредна два минута Борац је заиграо боље и успео да смањи на 30:21, да би Хол и Лојд тројкама вратили Звезду на 15 поена предности. У 18. минуту је Звезда стигла и до 20 поена вишка 46:26 пошто је тројку погодио Волден, да би до полувремена Гавриловић и Торнтон успели да смање заостатак Чачана.

Друго полувреме у Чачку било је чиста формалност. Покушавали су играчи Борца, трудили се да на све начине унесу неизвесност у овај меч, али је квалитет једноставно био на страни Црвене звезде. Домаћин је у пар наврата спустио на 14 разлике, али је то била све што је успео у других 20 минута. Црвено-бели су у последњој четвртини стигли и до 24 поена предности (79:55) у 32. минуту и тада је већ било јасно да ће Звезда остварити победу.

БОРАЦ - ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 64:95 (13:23, 18:23, 21:25, 12:24)

ДВОРАНА: Борац.

СУДИЈЕ: Белошевић, Пецељ, Милојевић.

БОРАЦ: Торнтон 13, Смит 4, Ђоковић 2, Милетић 7, Гавриловић 4, Кочовић 9, Неранџић 6, Карапанџић, Новаковић, Џонс 16, Тодоровић, Чарапаић 3.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Хол 14, Волден 10, Лојд 21, Давидовац 5, Лазић 3, Рит 13, Раданов 5, Добрић 4, Симоновић 9, Јагодић-Куриџа 7, Симанић 3, Кузмић 1.