АБА ЛИГА: Драма у Железнику, Vajthed ПРОМАШИО победу (ВИДЕО)

05.04.2021. 20:34
KK FMP
KK ФМП / Извор: МН Press

Неизвесно до краја.

Кошаркаши ФМП-а победили су у последњем колу 24. кола АБА лиге екипу Морнара резултатом 94:92.

НИЈЕ МУ БИЛО РАВНОГ: Матијас Лесор најбољи играч четвртфинала Еврокупа (ФОТО)

Јокић добио по глави, па направио груб фаул, како се залетео, судија се престравио (ВИДЕО)

ПАЛИ КАРИ И РАТНИЦИ: Богдан смањио гас, Атланта наставља да гази (ВИДЕО)

Атлетико је у недељу поражен у Севиљи, па Барселона вечерас (21.00) против Ваљадолида има прилику да му приђе на само два бода заостатка, што је пре месец дана изгледало немогуће. Квота на победу Каталонаца, уз бар три гола укупно (1&3 ) је 1,38. Погледајте све квоте кладионице MOZZART за Барселона - Ваљадолид.

Иако су Барани ушли у меч као фаворити, Пантери ни једног тренутка нису устукнули пред гостима, па су после првог полувремена имали огромних 15 поена предности (60:45). Изабраници Вање Гуше шутирали су прецизно из свих позиција, не дозволивши играчима Морнара да им озбиљније запрете до одласка на одмор.

Ипак, изабраници Михајла Павићевића су се тргли на паузи и изашли на паркет са много више сампоуздања. Црногорски тим је одиграо сјајну трећу четвртину, коју је добио са 17 (10:27) и у потпуности преокренуо резултат у своју корист.

Играло се од тог момента кош за кош до средине последњег квартала, када су Пантери опет побегли на двоцифрену предност (89:79), али је Морнар поново одговорио и увео меч у драмски финиш.

Тројку за црногорски клуб су промашили најпре Јеремић и Нидам, потом је на другој страни поентирао Шешлија за 94:92, а онда је у последњем нападу на утакмици Ајзеа Vajthed био непрецизан ван линије 6,75 и промашио победу Павићевићевог тима.

Најефикаснији у победничком тиму био је Филип Човић са 26 поена, пет кошева мање дао је Немања Ненадић. Код Морнара, Ајзеа Vajthed је уписао 25 поена, Дерик Нидам се зауставио на 16 кошева.