АБА ЛИГА ИМА НОВОГ ЛИДЕРА: Морнар се НЕ ШАЛИ, Барани засели на чело ТАБЕЛЕ!

04.03.2021. 20:38
KK Mornar
KK Морнар / Извор: Фото: АБА лига/Морнар/Медиа ПРО

Одложени меч 14. кола.

Кошаркаши Морнара победили су, у одложеном мечу 14. кола АБА лиге, екипу Задра са 77:71 и наставили низ сјајних резултата у "Тополици".

ПОДРЖИ И ТИ ЈОКИЋА У ОБАРАЊУ НОВОГ РЕКОРДА: Један клик те дели од НАЈВЕЋЕГ БОНУСА на свету!

ЕВРОЛИГА: Реал преживео ДРАМУ у Русији! (ВИДЕО)

БЕРТОМЕУ ИМА ВЕЛИКЕ ПЛАНОВЕ: Ђорди се нада навијачима на фајнал фору Евролиге

Трка за титулу у Премијер лиги није неизвесна, али зато за пласман у Лигу шампиона јесте веома. У њој се налазе Ливерпул и Челси који играју вечерас (21.15) на Енфилду, а и једнима и другима је овај меч изузетно важан. Квота на кеца је 2,45, на двојку 2,95, на икс 3,30, а на 3 1,89. Погледајте све квоте кладионице MOZZART за Ливерпул - Челси.

Уједно, овим тријумфом Барани су засели на чело табеле регионалног такмичења, са скором 15-4, победом више од другопласиране Игокее, која истина има и утакмицу мање од Морнара (14-4).

Мучили су се изабраници Михаила Павићевића до одласка на полувреме. Задрани су достојно парирали фаворизованом ривалу и на одмор отишли са три поена предности (38:41).

У наставку, гости су водили све до 26. минута, да би тада Морнар направио серију 11:0 и стигао први пут до двоцифрене предности (60:50). Наиме, три и по минута хрватска екипа није постигла поен! Тада је било јасно да ће само чудо спасити Задране, па је домаћин одбранио "Тополицу".

Домаћина је до 15. победе водио Дерик Нидам са 20 поена и седам асистенција, док су по 12 постигли Гебријел и Јеремић. Код хрватског тима предњачио је Онуаку са 17 кошева, Картер је дао 14, а Џастис 13 поена.