РУТИНСКИ ПРОТИВ ПОДГОРИЧАНА: Звезда убеђива потив Студентског центра

19.03.2023. 19:43
KK Crvena zvezda
KK Црвена звезда / Извор: МН Press

Црвено-бели остварили 18. тријумф.

Кошаркаши Црвене звезде дочекали су у 22. колу АБА лиге екипу Студентског центра из Подгорице и стигли до тријумфа 90:70 (29:26, 17:11, 24:19, 20:14) остваривши 18. победу у сезони.

ЦИЉ ЈЕ ЕВРОЛИГА НАРЕДНЕ СЕЗОНЕ: Стиже Гал Мекел да се за то побрине

СТАЊЕ МУ СЕ ПОГОРШАЛО ПОСЛЕ ПАРТИЗАНА: Атаман у болници

СЕТИЛИ СУ СЕ: КСС послао јасну поруку Милошу Теодосићу

Звезда је добо отворила меч и имала предност 7:3 и 9:5, али су гости из Подгорице направили серију 7-0 за вођство 12:9. Црвено-бели су брзо стигли до преокрета, а захваљујући Вилдози и Камапцу и до предност 21:16. Међутим, гости су поново одговорили серијом, овог пута 8-0 преко Тасића и Магија и повели су 24:21 у 8. минуту. До краја деонице Звезда је вратила вођство тројкама Марковића и Петрушева за предност 29:26 на крају прве деонице. Тројкама Марковића и Холанда Звезда је отворила другу деоницу и стигла до предности 37:28 у 13. минуту. Црвено-бели су углавном успевали да одржавају ту предност, да би после тројке Кампаца и једног погођеног бацања Илића, Звезда имала прву двоцифрену предност на мечу 43:33 у 17. минуту. Двоцифрену предност тим Душка Ивановића ипак није успео да сачува до полувремена, највише захваљујући лошем шуту за три поена, па је Звезда водила 46:37.

Током треће четвртине вођство Црвене звезде константно се кретало око двоцифреног и мада су гости успевали повремено да спусте осам или девет разлике, брзо би црвено-бели враћали предност највише захваљући Кампацу па је у 27. минуту било 59:46. У завршници четвртине успели су црвено-бели додатно да увећају предност и у последњу деоницу уђу са вођством 70:56. Наставило се у сличном стилу и у последњој четвртини. Гости су везали четири поена, али је шест у низу постигао Камапцо и домаћин је водио 76:60 у 34. минуту. То је практично преломило меч и решило питање победника, а Звезда је мирно привела меч крају и стигла до тријумфа.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - СТУДЕНТСКИ ЦЕНТАР  90:70 (29:26, 17:11, 24:19, 20:14)

ДВОРАНА: Александар Николић

СУДИЈЕ: Хаџић, Стапић, Никшић

ГЛЕДАЛАЦА: 1.458

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Холанд 7, Вилдоза 9, Лазаревић 3, Кампацо 23, Митровић 7, Мартин, Ивановић 6, Илић 1, Марковић 11, Кузмић 8, Петрушев 8, Бентил 7

СТУДЕНТСКИ ЦЕНТАР: Маги 14, Павлићевић 5, Ивановић 9, Вучељић, Славковић, Хаџибеговић 9, Горановић, Тасић 16, Т. Ивишић 10, З. Ивишић, Дрежањак 7, Доган.