АБА ЛИГА: Мега није издржала, Будућност одбранила Подгорицу (ФОТО)

10.12.2018. 22:58
KK Budućnost
KK Будућност / Извор: Фото: Будућност ВОЛИ

Осма победа браниоца титуле у регионалном такмичењу.

Кошаркаши Будућности савладали су у последњем мечу 10. кола АБА лиге екипу Мега Бемакса са 91:85 (21:31, 20:20, 30:18, 20:16) и тако дошли до осме победе у регионалном такмичењу и задржали друго место на табели.

КАД ТРЕНЕР ЗВЕЗДЕ ОПУСТИ РУКУ: На оваквом кошу му завиде сви играчи (ВИДЕО)

АБА ЛИГА: Цибона у Словенији дошла до четврте победе (ФОТО)

Није тако изгледало у првом полувремену пошто је Мега одличном игром стекла двоцифрену предност после прве четвртине (31:21) коју је задржала и до велоиког  одмора. Д опреокрета су Подгоричани дошли много бољом игром у другом полувремену, посебно у трећој четвртини коју су решили у своју корист 30:18. У последњих 10 минута виђена је велика борба, а Мега је имала и предност 85:80 два и по минута пре краја меча. Међутим, најбољи играч гостију Битадзе је изашао због пет фаулова и Мега до краја није успела да поситгне ни поен што су Подгоричани искористили и дошли до тријумфа.

Будућност је предводио Ерл Кларк који је са 20 поена био најефикаснији у редовима Подгоричана, док је Немања Гордић постигао 16. Најбољи код гостију био је Гога Битадзе са 23 поена, док је Никола Мишковић додао 14.

Све најновије спортске вести можете да прочитате ОВДЕ.