АБА ЛИГА: Мега преживела ДРАМУ! Смит у продужетку СРУШИО Крку (ВИДЕО)

10.10.2021. 14:37
Skuči Smit
Скучи Смит / Извор: Фото: АБА liga/KK Мега/Ивица Веселинов

Завршница за инфаркт.

Кошаркаши Меге победили су после продужетка Крку резултатом 73:72 (20:17, 16:16, 18:16, 13:18, 6:5), у мечу 3. кола АБА лиге.

ЦРВЕНО-БЕЛИ ЗАСЕНИЛИ ВЕЛИКАНЕ: Податак који ће ОБРАДОВАТИ све навијаче Звезде!

МОРНАР ТОНЕ СВЕ ДУБЉЕ: Мариновић ОТКРИО против кога Чачани морају да се БОРЕ!

ОГРОМНО ПОЈАЧАЊЕ НА БЕКУ: Нови потпис у Црвеној звезди! Из Америке је

Канада би могла на Светско првенство други пут у историји. То говоре досадашњи резултати квалификација, а репрезентација за коју брани Милан Борјан (тренутно ван строја због опоравка од вируса корона) би, ако жели да испише историју, утакмице попут вечерашње (23.55) на гостовању Јамајки морала да добија. Квота на двојку је 2,20Погледајте све квоте кладионице MOZZART за Јамајка - Канада.

Гости су боље ушли у меч и средином прве четвртине стекли четири поена вишка (12:16), али је домаћин до краја уводне деонице успео да преокрене резултат у своју корист (20:17).

Одлепила се Мега на почетку другог периода на осам кошева предности (32:24), међутим, упорни Словенци нису одустајали и до полувремена су успели да спусте заостатак на само минус три (36:33).

Ништа мање узбуђења донела је трећа деоница, гости су поново стигли до преокрета, али је домаћин консолидовао редове и у последњу четвртину ушла са пет поена предности (54:49).

Предвођена расположеним Роком Стипчевићем, Крка се потпуно разиграла у последњем кварталу и успела да избори продужетак.

И поново је екипа из Словеније боље кренула стигла до вођства од пет разлике, а Мега је на једвите јаде успела да се врати и слави у завршници. Додатних пет минута боље су отворили гости, Стипчевић је везао пет поена за 72:67, али се испоставило да је то био и крај Кркиних надања.

Сјајан је био Скучи Смит, који је са 17 поена, седам асистенција и пет скокова предводио свој тим, а посебно се истакао у додатних пет минута, када је преузео одговорност у нападу и, испоставило се, решио питање победника.

Када се резултат ломио, Смит је поново доминирао и са пет везаних поена отклонио све дилеме, да би Бориша Симанић са још једним ставио тачку. Тада је Мега повела 73:72, а иако је до краја остало још 120 секунди, резултат се није променио.

Код Меге, двоцифрени су били Бориша Симанић са 13 поена и 7 скокова, Балцеровски је додао 11 кошева, а Карло Матковић један мање.

У пораженом тиму, уз неухватљивог Стипчевића, ефикасан је био само још Лука Лапорник са 15 поена и осам ухваћених лопти.