АБА ЛИГА: Мегапреокрет у словеначком ДЕРБИЈУ! Меч је решен на НЕВЕРОВАТАН начин!

02.01.2022. 19:59
KK Cedevita Olimpija
KK Цедевита Олимпија / Извор: Фото: АБА лига/Крка/Драго Перко/косарка.сл

Није могло без драме.

Кошаркаши Цедевита Олимпије савладали су у 14. колу АБА лиге Крку у Новом Месту резултатом 90:83, после спектакуларног преокрета.

ЗБОГ ЈОКИЋА ПОТПИСАО ЗА ЗВЕЗДУ: Навијачи црвено-белих морају бити захвални Николи

ЗАДРАНИ ДЕСЕТКОВАНИ ПРЕД ПАРТИЗАН: Анзуловић ОБЈАСНИО шта је ГЛАВНИ циљ!

ОБРАДОВИЋ ПОТВРДИО ЛЕПЕ ВЕСТИ Партизан искористио што је одложен меч: "Срећом, сад је све у реду"

Дерби најбољих словеначких екипа одлучен је на невероватан начин, пошто су домаћи кошаркаши средином треће четвртине имали огромну предност од 14 поена, али им ни то није било довољно да дођу до тријумфа у овом мечу.

Змајеви су у последњем кварталу заиграли како се и очекивало од њих, за разлику од највећег дела утакмице, и серијом 5:22 решили све дилеме око победника.

После изједначене прве четвртине, Крка се серијом поена искусног Рока Стипчевића одлепила на двоцифрену предност и на полувреме отишла са 9 (42:33). Американац Томас је од Стипчевића преузео палицу у другом полувремену и довео домаће до рекордне предности средином трећег квартала (56:42). Изгледало је тада да гостима нема спаса, међутим, Марко Радовановић је нанизао четири поена и оставио Змајеве у игри, да би онда наступио шоу програм у режији Американаца.

Цедевита Олимпија је у последњих 14 минута дала 44 поена од којих су чак 42 убацили амерички кошаракши Пулен, Огуст, Еџим и Ферел. Крка је у првих пет минута последњег квартала дала само два поена док су на другој страни блистали Пулен и Огуст. Када је Огуст одвео госте из Љубљане на 11 разлике три минута пре краја, све је било јасно... Гости су рутински сачували предност и привели меч крају, остваривши четврти узастопни тријумф у регионалном такмичењу.

У победничком саставу, најефикаснији су били Џејкоб Пулен и Зек Огуст са по 22 поена, овај други је додао и 11 ухваћених лопти.

Са друге стране, у екипи Крке прелазну оцену заслужили су само Томас са 21 поеном и неуништиви Стипчевић који је убацио 20 кошева.