ЦРВЕНО-БЕЛИ ОДБИЛИ СВЕ НАПАДЕ БАРАНА: Звезда се помучила, али славила у Бару (ФОТО)

24.10.2021. 16:30
Ognjen Dobrić
Огњен Добрић / Извор: Фото: АБА лига/Морнар-Барско злато/МЕДИА Про

Морнар и даље без победе.

Кошаркаши Црвене звезде савладали су у петом колу АБА лиге Морнар у Бару 77:69 (20:25, 23:13, 15:14, 19:17) и тако стигли до четврте победе у сезоњи, док је домаћин доживео и пети пораз, па је и даље без тријумфа.

Mozzart даје највеће квоте на свету: Ајакс 1,50, Монако 1,60, Фјорентина 1,75!

УРНЕБЕСНО! Лука и Боби "коктелом љубави" заразили НБА, Американци певају велики Бајин хит (ВИДЕО)

АБА ЛИГА: Џонс разбио Мегу, Пантери наставили победнички низ

Меч у Бару почео је промашајима на обе стране, а домаћин је брже подесио руку и почео да погађа. Морнар је био у вођству током целе прве четвртине, а максималних пет поена предности је имао на прво малом одмору. Звезда је подигла ниво игре у другој деоници и серијом 10-0 повела 39:29, да би у једном тренутку имала и 12 поена предности. Међутим, до одласка на велики одмор Морнар је успео да преполови заостатак 43:38.

Боље је Морбнар ушао у наставак меча и успео да стигне до вођства са две узастопне тројке 44:43, али су црвено-бели успели да пресеку ту серију и углавном држе под контролом дешавања у трећој четвртини, али нису успели да дођу до већег вођства од седам поена, док су у последњу четвртину ушли са предношћу 58:52. Морнар је у прва четири минута последње четвртине играо боље и серијом 12-4 успео у 34. минуту да стигне до вођства 64:62. Ипак, била је то последња претња Барана. Звезда је поново подигла ницво игре у одбрани, Огњен Добрић је у нападу био нарочито расположен па је до краја меча серија 15-5 решила утакмицу у корист црвено-белих.

Кошаркаши Црвене звезде данас од 17 часова гостују у Бару против Морнара у петом колу АБА лиге. Барани су најнепријатније изненађење досадашњег дела сезоне пошто још увек немају победу, док су црвено-бели у Бар стигли са скором од три победе и једним поразом у регионалном такмичењу, али и поразом од Албе у Евролиги у утакмици одиграној у петак.

Црвена звезда се од почетка сезоне мучи са бројним повредама играча као и короном, а ни у Бару неће бити комплетни пошто ће одсуствовати Никола Ивановић што задаје нове главобоље тренеру Дејану Радоњићу.

На другој страни Барани под хитно морају да крену да цпобеђују после катастрофалног старта, али је пред њима тежак задатак против актуелног шампиона регионалног такмичења.

40. минут
Звезда је нанела и пети пораз Морнару и славила 77:69.
38. минут
Добрић и Ускоковић повећавају предност Звезде на 73:65.
36. минут
Добрић постиже тројку на истеку напада, Звезда води 68:64, тајм-аут за Морнар.
35. минут
Морнар води 64:62 после закуцавања Лазића.
33. минут
Луис погађа другу узастопну тројку и Морнар прилази на 60:58, а Радоњић тражи тајм-аут.
32. минут
После тројке Луиса Морнар је пришао на 60:55.

ЧЕТВРТА ЧЕТВРТИНА

30. минут
Крај треће четвртине, Звезда води 58:52.
27. минут
После лошијег почетка другог полувремена, Звезда је заиграла боље и сада поново има осетнију предност 54:47.
25. минут
Враћа Звезда предност тројком Добрића и поенима Калинића, 48:44.
23. минут
Морнар отвара друго полувреме са две тројке Јеремића и стиже поново до вођства 44:43, Радоњић тражи тајм-аут.

ТРЕЋА ЧЕТВРТИНА

20. минут
Крај првог полувремена, Морнар је успео да преполови заостатак, Звезда води 43:38.
19. минут
Лако је Морнар дошао до поена, Звезда има двоцифрену предност 43:33, али Радоњић тражи тајм-аут.
18. минут
Наставља се серија Звезде 14-0, црвено-бели воде 39:29 и први пут имају двоцифрену предност.
16. минут
Ускоковић постиже тројку за серију Звезде 10-0 и вођство 35:29. Павићевић још једном тражи тајм-аут.
15. минут
Звзеда после дужег времена поново води 30:29 поенима Волтерса.
13. минут
Морнар поново долази до предности 29:25, а сада Радоњић тражи тајм-аут.
12. минут
Звзеда стиже до изједначења 25:25 тројком Дборића и поенима Митровића. Павићевић тражи тајм-аут.