АБА ЛИГА: Ово ће занимати вечите, после резултата меча Крке и Будућности више ништа неће бити исто

11.01.2020. 19:33
KK Krka
KK Крка / Извор: Фото: Крка/Драго Перко/косарка.си

Домаћин победио тројком у последњим тренуцима меча.

Кошаркаши Крке успели су да направе изненађење у 15. колу АБА лиге и савладају Будућност у Новом Месту са 73:72 (12:18, 23:18, 21:18, 17:18) и тако направе значајан корак у борби за опстанак у регионалном такмичењу. Крка је до победе у узбудљивој завршници стигла тројком Глена Коузија две секунде пре краја меча, а покушај Будућности преко Хасана Мартина да стигне до победе није био успешан.

МОЖЕ ЛИ ЗВЕЗДА ДО ТОП ОСАМ? Штимац ОВОМ објавом на Твитеру ОДУШЕВИО Делије! (ФОТО)

ШТА СЕ ТО СПРЕМА? Тренер Цибоне сумња да ће Вукови путовати у Београд на меч против Звезде

УЗБУЂЕН САМ ЗБОГ ВЕЛИЧИНЕ КЛУБА: Мекаду проговорио о АМБИЦИЈАМА у дресу Партизана (ВИДЕО)

Будућност је боље ушла у меч и водила током прве четвртине и на првом малом одмору, да би домаћин у другој деоници успео да ухвати прикључак и чак дође до вођства, али је на полувреме ипак отишао са поеном заостатка (36:35). У других 20 минута Будућност је успевала да сачува предност, иако није могла да дође до веће разлике, али је у завршници треће четвртине Крка успела да стигне до предности и са два поена вођства уђе у одлучујућих 10 минута. У последњој деоници су тимови играли у серијама, да би се у последња два минута играло кош за кош. Кобс је са пенала донео вођство Подгоричанима 72:70, да би Коузи донео велику радост домаћину тројком

Коузи је био и најефикаснији у редовима Крке са 21 поеном, док је 14 постигао Марко Јошило. Код Будућности се истакао Џастин Кобс са 17 поена, а један мање је постигао Шон Килпатрик.

Погледајте слике Андрее Сасу, девојке Андрее Јанонеа

ЦРНА ГОРА И СРБИЈА ТО ЈЕ ЈЕДНА ФАМИЛИЈА! Моћан транспарент Делија на мечу Асвела и Звезде! (ФОТО)

ПЉУСНУО ЈЕ ТРОЈКУ ЗА ПАМЋЕЊЕ: Пантер је Звезди донео победу, а тек онда заправо купио Делије

ДЕЛИРИЈУМ НА ТРИБИНАМА: Бобијева далекометна паљба! Поцепао је мрежицу тројком без коске (ВИДЕО)

ШАКОТА: На полувремену смо схватили неке ствари