АБА ЛИГА: Пантери сигурни против Пирморске

02.10.2020. 20:07
Sava Lešić
Сава Лешић / Извор: МН Press

Почела нова сезона.

Кошаркаши ФМП-а победом су отворили нову сезону АБА лиге пошто су у Железнику савладали Приморску са 84:65 (25:13, 29:29, 10:9, 20:14) у мечу у којем је победник био одлучен већ у првом полувремену.

Како да уштедиш за iPhone 11 Про?

БОРАЦ ДЕБИТУЈЕ ПРОТИВ ПАРТИЗАНА: Мариновић сања ЧУДО!

ШЋЕПАНОВИЋ НЕМА ДИЛЕМУ: Борац ће свима бити тежак противник

Домаћин од почетка меча ништа није препуштао случају, Сава Лешић који је током лета стигао међу Пантере предводио је тим Владимира Јовановића који је већ после прве четвртине имао двоцифрену предност. До полувремена није било промена, Приморска је успела да одигра егал другуг четвртину и на велики одмор оде са истим двоцифреним минусом као и после прве четвртине. У наставку није било већих узбуђења, иако је у трећој четвртини виђено мало поена уз много грешака. Домаћин је контролисао резултат, Примроска је у пар наврата успела да смании заостатак, али се питање победника није постављало.

Звезда стартује у Евролиги вечерас (19.45) у Истанбулу, где је чека Фенербахче са новим тренером (Кокошков уместо Обрадовића) и скоро потпуно измењеним саставом у односу на прошлу сезону. Турци су, наравно, фаворити с квотом 1,30, а квота на победу Звезде је 3,90. Погледајте све квоте кладионице MOZZART за Фенербахче - Звезда.

У редовима Пантера истакао се Сава Лешић са дабл-дабл учинком од 20 поена и 12 скокова, док је Стефан Ђорђевић постигао 12 поена. Код гостију су једини двоцифрени били Лука Вончина са 17 поена, док је два мање постигао Јуриј Мацура.