АБА ЛИГА: Поред Томића није било ни ЊЕГА, али то није омело црвено-беле. Звезда ДЕКЛАСИРАЛА Олимпију (ВИДЕО+ФОТО)

02.02.2019. 20:33
Filip Čović
Филип Човић / Извор: МН Press

Рутински меч црвено-белих.

Кошаркаши Црвене звезде славили су на свом паркету против Олимпије из Љубљане у оквиру 17. кола АБА лиге 89:61 (24:19, 25:10, 17:18, 23:14). Иако су били ослабљени за изостанак првог стратега Милана Томића (мењао га је Андрија Гавриловић) који је због болести био одсутан и стартног плеја Џоа Регланда, то није омело црвено-беле да остваре нови тријумф и учврсте лидерску позицију на табели регионалног такмичења.

ПОНОВО СТРЕЛАЦ: Лука је постигао гол против Фулама, а онда је уследила ЛУДА прослава (ВИДЕО)

ЈОВИЋ БЕЗ МИЛОСТИ: Нови АКРОБАТСКИ гол српског репрезентативца (ВИДЕО)

После серије од три везана пораза од којих су били два у Еврокупу и један од Цедевите у регионалном такмичењу, кошаркаши Црвене звезде ушли су у меч тренера Томића и првог плеја Џоа Регленда. Упркос свему томе црвено-бели су од старта меча ставили до знања гостима из Словеније да се неће лепо провести у Београду. Јака одбрана и стрпљив напада били су заштитнички знак актуелног шампиона Србије који је прву деонице решио у своју корист са 24:19.

Звезда је у друг деоницу ушла још ангажованије, а гости нису успевали никако да пронађу пут до коша црвено-белих. До краја првог полувремена домаћи тим је увећавао предност, а гости су успели да постигну свега 10 поена, па се на полувреме отишло резултатом 49:29 у корист београдског тима.

Наставила је Звезда да гази Олимпију и у другом полувремену, а средином треће деонице црвено-бели су повели и са 22 поена разлике. Гости су се тргли у једном периоду дуела и успели да самње предност домаћина на 16 поена заостатка, али нису могли више од тога. ПРед улазак у последњу деоницу Звезда је водила са 66:47

Звезда је рутински одрадила посао у последњој четвртини, а у једном тренутку било је и 30 разлике. До краја дуела Олимпија је успела да ублажи пораз, док је Звезда прекинула низ од три везана пораза у свим такмичењима.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - ОЛИМПИЈА ЉУБЉАНА 89:61 (24:19, 25:10, 17:18, 23:14)

ДВОРАНА: Александар Николић

СУДИЈЕ: Урош Обркнежевић, Драган Поробић, Денис Хаџић

Црвена звезда: Човић 10, Кешељ, Перпероглу 8, Давидовац 3, Ненадић 14, Фаје, Берон 9, Добрић 15, Ристић 8, Симанић 9, Цирбес, Оџон 13.

Олимпија Љубљана: Џонс 2, Тратник, Шпан 13, Лазић 7, Шаманић 4, Миљеновић 4, Симоновић 6, Лапорник 14, Бегић 6, Баџим 3, Санон, Ребец 2.

18.00 Будућност – Морнар

ТАБЕЛА: Црвена звезда 17-1, Цедевита 13-5, Будућност 12-5, Партизан 12-6, Мега Бемакс 9-8, Морнар 7-10, ФМП 7-10, Цибона 7-11,  Игокеа 6-12, Задар 5-12, Крка 5-12, Олимпија 5-13.