АБА ЛИГА: Сплит против Цибоне коначно стигао до првог тријумфа

31.10.2021. 21:45
KK Split
KK Сплит / Извор: Фото: АБА лига/Сплит/Ивица Цавка

Трећи узастопни пораз Вукова.

Кошаркаши Сплита остварили су први тријумф у овој сезони пошто су у шестом колу АБА лиге савладали екипу Цибоне са 77:76 (19:25, 24:13, 20:16, 14:22) и тако нанели Вуковима са Тушканца трећи узастопни пораз.

ВРАТИО СЕ МИЦИЋ И ОДМАХ ПОБЕДА: Ефес у поледњој четвртини срушио Тофаш

АБА ЛИГА: Будућност славила у црногорском дербију и оставила Баране на дну

РАДОЊИЋ КРАТАК: Против Меге су примарни нови бодови

Боље су гости из Загреба отворили меч и имали и 13 поена предности у првој четвртини, да би Сплит преполовио заостатак до првог малог одмора. Домаћин је био знатно бољи у другој деоници када је стигао до потпуног преокрета и предности од пет поена на полувремену, да би у трећој четвртини додатно увећао вођство. У последњих 10 минута меча Цибона је успела да стигне на пет поена заостатка, да би Барич промашеним бацањима дао наду гостима. Ипак, Сплит је успео да сачувао предност и дође до победе.

Најрасположенији у Сплиту био је Дарко Бајо са 26 постигнутих поена, а по 14 су постигли Перковић и Жганец. Амар Гегић је са 18 поена предводио Цибону, док је 11 постигао Вилдоза.