БОРАЦ У ДРАМАТИЧНОЈ ЗАВРШНИЦИ САВЛАДАО ПАРТИЗАН: Црно-бели све даље од плеј-офа, повредио се Јарамаз

09.01.2021. 17:50

Велика победа изабраника Марка Мариновића.

Кошаркаши чачанског Борца савладали су Партизан у утакмици 14. кола АБА лиге резултатом 75:71 (19:15, 19:18, 22:17, 15:21). Српски дерби у регионалном такмичењу припао је клубу из Моравичког округа који је, упркос драматичној завршници, меч контролисао од самог почетка.

У ДУХУ ПРАЗНИКА: Online игре које вам за неколико минута доносе ОЗБИЉАН КЕШ

ПРВА ПОНУДА ЈЕ ОДБИЈЕНА: Некадашњи кошаркаш Бруклина на мети Партизана (ВИДЕО)

ЈОШ ЈЕДНА ЛЕГЕНДА ВОЛИ ЈОКИЋА: Тим Данкан признао да гледа Денвер само због Србина

Одлично је Борац почео меч. Изабраници тренера Мариновића су после нешто мање од 3 минута имали предност од 10:2, а Партизан је резлутатски прикључак ухватио тек на 2:40 пре краја прве деонице када је Загорац погодио за 13:10. Међутим, Чачани су одолели нападу црно-белих и четвртину решили у своју корист - 19:15.

Домаћи су наставили у одличном ритму, другу деоницу почели су фуриозно. Прво је Смит феноменално закуцао, а онда је Новаковић погодио две узастопне тројке и одвео клуб са Мораве на 10, и тако приморао Филиповског да затражи тајм-аут. Ништа се није променило ни у наставку. "Парни ваљак" прави серију у последњем минуту и спушта предност клуба из града кошарке на свега пет поена - 38:33.

Трећа деоница почела је у знака гостију. Партизан је пришао на само поен заостатка 40:39, али онда Борац прави серију од 8:1 и успешно брани своју предност који су домаћи чак и повећали. Тодоровић је био најзапаженији актер у овом периоду игре, одличним шутем за три поена пулени Марка Мариновића су пред последњу четвртину ушли са двоцифреним вођством - 60:50.

Одбране су доминирале на почетку последње четвртине, само четири поена су виђена у уводна три минута. Моменат који је обележио овај период игре, а испоставиће се и целу утакмицу је повреде Јарамаза. Потенцијални репрезентативац Србије је напустио паркет храмљући, уз помоћ саиграча, са болном гримасом на лицу. Незгода црно-беле "десетке" као да је наљутила Партизан. На крилима Томаса, гости стижу до изједначења - 60:60. До првог вођства на мечу београдски клуб стиже преко Милера-Мекинтајера четири минута пре краја сусрета. Борац се није предавао, уследила је драматична завршница. У последњих 60 секунди боље су се снашли домаћи и тако стигли до своје 4. победе у АБА лиги -75:71.

Најефикаснији појединац сусрета био је Кочовић са 17 поена, пратио га је Тодоровић који је убацио 14. Код Партизана истакли су се Дангубић са 13 и Маркус Пејџ са 11 поена. Новајлија у редовима "Парног ваљка" Џош Перкинс није улазио у игру.

Борац се са новом победом налази на 10. позицији са 4 тријумфа и 8 изгубљених мечева, док су црно-бели све даље од плеј-офа. Партизан је на 5. месту са учинком од седам победа и исто толико пораза.