АБА ЛИГА: Звезда је морала добро да се наради за победу против борбене Приморске (ВИДЕО)

08.11.2020. 18:57
KK Crvena zvezda
KK Црвена звезда / Извор: Фото: Копер Приморска/Александер Голоб

Црвено-бели задржали максималан учинка у регионалном такмичењу.

Кошаркаши Црвене звезде савладали су Приморску са 84:72 (28:14, 21:24, 16:22, 19:12) у шестом колу АБА лиге и тако задржали максималан учинак у регионалном такмичењу. Црвено-бели су одиграли лош меч и успели су да борбеног домаћина савладају на суви квалитет, а Саша Обрадовић ће свакако имати шта да каже својим играчима.

МИЛИОНЧЕ НА ПОЛУВРЕМЕНУ: Погледајте тикет који је погодио овај кладионичарски маг! (ФОТО)

КАКВА ЧАСТ: Некадашњи кошаркаш Звезде и Партизана тренира са Кармелом Ентонијем (ФОТО)

ОГЛАСИО СЕ ЗВЕЗДИН АМЕРИКАНАЦ: Ево шта каже о председничким изборима у САД!

Црвена звезда је овај меч играла без Џордана Лојда и Дејана Давидовца, а црвено-бели нису имали баш најбољи почетак и требало им је мало времена да уђу ритам. Приморска је то искористила и домаћин је све до шестог минута прве четвртине био практично у егалу са Звездом која је у меч ушла са статусом апасолутног фаворита, али у том тренутку имала само поен предности 10:9. Међутим, црно-беле је покренула тројка Добрића који је убрзо везао неколико поена међу којима је била још једна тројк, а затим је и Рочести погодио за три и за нешто више од три минута су црвено-бели има двоцифрену предност 25:13, да би Добрић ставио тачку на прву четвртину још једном тројком.

Приморска је ушла нешто боље у другуг четвртину и успела за два минута да смањи заостатак и приђе на мање од 10 разлике 30:22, а Обрадовић је одмах реаговао тајм-аутом. То је уродило плодом и Звезда је повезала неколико добрих напада, а О'Брајант и Рочести су тројкама одвели Звезду на 15 поена предности (40:25). Покушавао је домаћин и даље да пружи што јачи отпор, али су црвено-бели увек имали спреман одговор мада је Обрадовић доста мешао петорке желећи да што више уигра О'Брајанта и Рочестија. Управо је О'Брајант са четири везана поена донео Звезди максимално вођство 47:29 у 18. минуту, али су црвено-бели до полувремена постигли само два поена и њихово вођство на великом одмору је било 49:38.

Друго полувреме је О'Брајант отворио поенима, а Волден додао још два са пенала за 54:41. Вончина је тројком покренуо домаћина који је осетио шансу и успео у 23. минуту да стигне на осам поена заостатка 54:46 и натера поново Обрадовића да затражи тајм-аут. Приморска је за солидну позицију могла да захвали и одличној скок игри јер је средином треће четвртине имала двоструко више ухваћених лопти 25 у односу на 12 Звездиних. При том, Приморска је чак 10 пута ухватила лопту у нападу. Успела је Звезда после тог тајм-аута цда се врати на двоцифрену предност, тројком Ускосовића дође и до 13 поена предности два минута пре краја треће деонице, али је Приморска серијом 8-0 у последњу четвртину ушла са само пет поена заостатка.

Поенима Ускоковића и Добрића Звезда је почетком поселдње деонице отишла на 69:60, међутим домаћин је везао шест поена и пришао на само три разлике 69:66 у 34. минуту искористивши проблеме црвено-белих у нападу. Обрадовић је поново реаговао тајм-аутом, а најбоље је реаговао Волден који је везао шест поена, од чега једну тројку уз фаул и Звезда је још једном имала девет поена предности 75:66 у 36. минуту, а Волден је био и најрасположенији  у тим тренуцима и поново је био прецизан са линије за слободна бацања, да би О'Брајант двојком поново вратио Звезди двоцифрену предност 79:69 три и по минута пре краја. Покушала је Приморска последњим налетом да врати неизвесност у меч, али је Хол поенима уз фаул 90 секунди пре краја за вођство 84:72 дефинитивно решио питање победника.

ПРИМОРСКА - ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 72:84 (14:28, 24:21, 22:16, 12:19)

ДВОРАНА: Арена Бонифика.

СУДИЈЕ: Хаџић, Терлевић, Круљац.

ПРИМОРСКА: Шустер, Дурник 14, Флерин, Ројц 12, Кастрати 10, Радуловић 8, Храбар, Мацура 17, Неманич 3, Вончина 8.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: О'Брајант 13, Рочести 16, Хол 3, Водлен 15, Ускокоивћ 5, Лазић, Рит 4, Добрић 16, Симоновић 2, Јагодић Куриџа 1, Кузмић 3, Тери 6.