АБА ЛИГА: Звезда рутински до ДЕСЕТЕ победе (ВИДЕО+ФОТО)

21.11.2016. 20:15
KK Crvena zvezda
KK Црвена звезда / Извор: МН Press

Карпош Соколи био достојан ривал само у првом полувремену.

Црвена звезда је победила Карпош Соколи 91:70 (16:18, 22:20, 24:16, 29:16) у последњем мечу 10. кола АБА лиге и тако задржала максималан учинак у регионалном такмичењу. Гости су били равноправан ривал само у првом полувремену, у ком су у једном тренутку водили и са седам поена разлике, али је у наставку игре до изражаја дошао квалитет Звезде. Навијачи Звезде међутим и поред победе имају разлога за бригу, јер је током треће четвртине, због повреде листа, игру напустио Лука Митровић, аколико ће паузирати крилни кошаркаш знаће се сутра после детаљних лекарских прегледа.

Уморни од изузетно згуснутог распореда изабраници Дејана Радоњића у првом полувремену дуго нису могли да ухвате прави ритам, па су гости, превођени Србином Драганом Лабовићем у неколико наврата чак и водили, до максималних 26:19.  У финишу полувремена ствари су почеле да долазе на своје место, играчи Звезде су снажном одбраном и течним акцијама у нападу лако стигли предност гостију, па се на одмор отишло резултатом 38:38.

У другом полувремену ствари су дошле на своје место, кошаркаши Звезде су констатнто повећавали предност која је почетком последње четвртине износила чак 23 поена предности (87:64). Најбољи у Звезди били су Милко Бјелица и Марко Симоновић који су постигли по 21 поен. Марко Гудурић је постигао 11, а Немања Дангубић 10 поена.

Црвена звезда – Карпош Соколи 91:70 (16:18, 22:20, 24:16, 29:16)
Београд - Дворана: Александар Николић. Гледалала: 1.000. Судије: Саша Пукл, Дамир Јавор, Игор Драгојевић.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Волтерс 5, Дангубић 10, Митровић 3, Лазић 2, Симанић 7, Добрић, Симоновић 21, Џенкинс 4, Гудурић 11, Јовић 4, Кузмић 3, Бјелица 21.
КАРПОШ СОКОЛИ: Јакимовски, Пери 6, Вркић 5, Соколов 8, Пенов 8, Сапунџиев, Бакоч, Врбанц 5, Кнежевић 5, Лабовић 16, Зековић 8, Мавра 9.

Цедевита - Цибона 100:80

ТАБЕЛА: Црвена звезда 10-0, Будућност 9-1, Партизан 7-3, Цедевита 7-3, Цибона 6-4, Крка 5-4, Игокеа 5-5, Мега Лекс 4-6, Задар 4-6, МЗТ 3-7, ФМП 3-7, Олимпија 3-6, Морнар 2-8, Карпош Соколи 1-9.