АБА ЛИГА: Звезда рутински против ослабљене Игокее (ФОТО)

20.10.2018. 22:33
KK Crvena zvezda
KK Црвена звезда / Извор: МН Press

Четврта победа црвено-белих.

Црвена звезда и даље је уз Мега Бемакс једини непоражени тим у АБА лиги, пошто је у четвртом колу рутински савладала Игокеу са 96:75 (25:23, 27:21, 23:11, 21:20) и тако са екипом из Сремске Митровице остала на чеу табеле. Игокеао је у Београд допутовала са само десеторицом играча и успела да пружи отпор само у првом полувремену.

Иако је допутовала у Београд са само десеторицом играча, Игокеа није изашла спуштеног гарда на паркет дворане ''Александар Николић''. Звезда је већ после четири минута игре имала и двоцифрену предност 15:5 предвођена разиграним Бранком Лазићем, али су гости веома брзо успели да се приближе. Тим Милана Томића поново је успео да  створи предност, али је на мали одмор отишао са само два поена предности. Уводни минути друге четвртине прошли су у изједначеној игри оба тима, да би Звезда у 14. минуту опет кренула да ствара осетнију предност 38:31, али су гости из Лакташа настављали да константно буду близу и не дозволе домаћину да им потпуно побегне. Чак ни максималних 11 поена предности у 18. минуту Звезде (47:36) нису обесхрабрили екипу Ненада Трајковића, али је на великом одмору предност црвено-белих била осам поена.

Међутим, чини се да је Игокеа са скраћеном ротацијом и имала снаге само за једно полувреме, јер је Звезда брзо дошла до двоцифрене предности у трећој четвртини, да би у 13. минуту било до тада максималних 15 поена предности (59:44). Од тог тренутка се питање победника више није постављало. Звезда је одржавала предност, а пред последњих 10 минута су стигли и до 20 поена вођства (75:55). Четврта четвртина претворила се у рутину, а кошаркаши Звезде су сигурном игром мирно привели меч крају и  остварили четврту победу у сезони.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - ИГОКЕА 96:75 (25:23, 27:21, 23:11, 21:20)

ДВОРАНА: Александар Николић.

СУДИЈЕ: Јурас, Недовић, Арсенијевић.

ГЛЕДАЛАЦА: 2.500.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Регланд 8, Раданов 16, Човић 4, Перпероглу, Давидовац 8, Лазић 12, Фаје 8, Берон 11, Ристић 4, Симанић 8, Цирбес 8, Оџо 9.

ИГОКЕА: Талић 8, Лешић 21, Адамовић, Јанковић 4, Зубчић 16, Милошевић, Радивојевић, Илић 4, Рикић 10, Лорбек 12.

Мега Бемакс - Олимпија 81:77

ТАБЕЛА: Црвена звезда 4-0, Мега Бемакс 4-0, Олимпија 2-2, Партизан 2-2, Крка 2-2, Будућност 2-1, ФМП 2-1, Игокеа 1-3, Цедевита 1-2, Морнар 1-2, Цибона 0-3, Задар 0-3.

Све најновије спортске вести можете да прочитате ОВДЕ.