АБА ЛИГА: Звезда против Меге прекинула серију пораза (ФОТО)

27.10.2019. 18:48
KK Crvena zvezda
KK Црвена звезда / Извор: МН Press

Други тријумф црвено-белих у регионалном такмичењу.

Кошаркаши Црвене звезде савладали су у Железнику Мега Бемакс са 88:70 (22:19, 22:21, 30:15, 14:15) у четвртом колу АБА лиге и тако прекинули низ од два пораза у регионалном такмичењу и четири у свим такмичењима. Црвено-бели су до другог тријумфа стигли контролишући већи део утакмице против Меге, а кључну предност је Звезда успела да изгради у трећој деоници и обезбеди победу, иако је Мега на старту последње четвртине покушала да запрети.

ПРВИ ПОРАЗ: Фенербахче пао у турском шампионату против љутог ривала (ФОТО)

РЕШИО ДА ПРОГОВОРИ: Богдан РЕКАО СВЕ о незадовољству у Кингсима и да ли НАПУШТА Калифорнију

ЛЕТИ, ЛЕТИ, ДАНГУБИЋ: О СПЕКТАКУЛАРНОМ закуцавању Србина бруји Шпанија (ВИДЕО)

Црвено-бели су добро отворили меч у Железнику пошто су Лоренцо Браун и Симанић погодили за три и Звезде ја водила 6:0. Уследио је међутим период игре у којем тим Андрије Гавриловића није успеовао да постигне поене, па је Мега у 6. минуту стигла и до вођства 7:6 после тројке Мишковића. Уследио је период игре када се играло кош за кош који је трајао скоро до краја четвртине када је Звезда преко пенала Оџа стигла до шест поена предности, али је Мацура тројком преполовио минус Меге. Почетком друге деонице поново је Звезда стигла до шест поена предности преко Перпероглуа, да би Добрић повећао вођство црвено-белих у 13. минуту 33:25. Успевали су црвено-бели да одрже ту предност све до завршнице друге четвртине, да би Мега успела као и на крају прве деонице да преполови тај заостатак, па су гости имали само четири поена мањка на великом одмору.

Трећа деоница кренула је много озбиљнијом игром Црвене звезд у одбрани док је у нападу све и даље функционисало по плану, па је домаћин већ у 22. минуту стигао и до прве двоцифрене предности (40:30) поенима Гиста са пенала. Када је једном отипшла на двоцифрену удаљеност, Звезда више није испуштала предност, а разиграо се и Гист који је лако излазио на крај са одбраном Меге, а тројкама су му се придружили Давидовац и Берон и па су црвено-бели стигли и до 17 поена предности (63:47) у 27. минуту, да би у последњих 10 минута меча Гавриловићеви изабраници ушли са вођством 74:55. Није се Мега предавала и последњу четвртину започела је серијом 11-2 и смањила на 76:66 у 33. минуту. Ипак, црвено-бели су успели да зауставе тај налет Меге и поново успоставе контролу над утакмицом одржавајући двоцифрену предност до самог краја осигуравши тако тријумф.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - МЕГА БЕМАКС 88:70 (22:19, 22:21, 30:15, 14:15)