ТОПИЋ ТРАГИЧАР: Мега у продужетку савладала Звезду и обезбедила пут у Каунас

02.04.2023. 21:40
KK Crvena zvezda
KK Црвена звезда / Извор: МН Press

Најбољи играч црвено-белих промашио слободно бацање за победу.

Кошаркаши Меге браниће титулу на завршном АНГТ турниту у Каунасу пошто су данас у финалу квалификационог турнира у Београду у веома узбудљивом мечу савладали Црвену звезду са 80:79 (18:23, 24:14, 18:19, 12:16, 8:7) после продужетка.

ИВАНОВИЋ: Мега има квалитет, али желимо да наставимо нашу победничку серију

БАРАЋ ПРЕД ЗВЕЗДУ: Желимо да наставимо са одличним играма

МАЛЕР: Огласила се Барса - Калинић се повредио

Екипа тренера Драгољуба Аврамовића после минуса у првој четвртини остатак меча је углавном провела у вођству, а највеће је било 58:45. Међути, Звезда је успела да се врати у меч током треће и четврте деонице, да би Меге одбила тај налет, али је Звезда тројком повела 71:70 два минута пре краја. Мушицки је омогућио шансу Меги за вођство 72:71 10 секунди пре краја да би Никола Топић успео да ухвати свој промашај и том приликом је фаулиран. Погодио је прво бацање, али не и друго што му је био први промачај на читавом турниру и отишло се у додатних пет минута.

У продужетку се играло кош за кош, да би Гагић погодио тројку за вођство Звезде 79:78. Оба тима нису искористила по један напад, да би победу Меги донео Дожић после офанзивног скока девет секунди пре краја. Звезда је имала последњи напад, а Лучићев покушај да трпојком донесе победу црвено-белима није био успешан.